Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? Tahsis numarasına göre Ramazan bayramı ikramiye tarihleri…

31 Mart 2020 Salı - 15:01 | Son Güncelleme : 31 03 2020 - 15:01

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? sorusu günlerdir yaklaşık 12 milyon emekli tarafından merakla takip ediliyordu. Corona virüsü önlemleri kapsamında alınan kararlardan biri olarak erkene çekilen Ramazan Bayramı ikramiyesi tarihleri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklandı. Ramazan Bayramı öncesinde 1000 lira ikramiye yatırılacak. Peki, emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatırılacak?


Emekli bayram ikramiyesinin ödeneği tarih sabırsızlıkla bekleniyordu, net tarih belli oldu. Ramazan Bayramı için mayıs ayında ödenecek bin lira ikramiyenin erken bir tarihe çekildiğini hatırlatan ve nisan ayını işaret eden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emekli ikramiyesi ile ilgili net tarihi açıkladı. Emekliler, hak sahipleri ve malullerin yararlanacağı ikramiyeler tahsis numarasına göre verilecek.  Peki, emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatırılacak?

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, yaklaşık 12 milyon emeklinin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 7-11 Nisan tarihleri arasında ödeneceğini açıkladı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, SSK'lıların 7-10 Nisan tarihleri arasında, Bağ-Kur ile Emekli Sandığı emeklilerinin de 11 Nisan'da bayram ikramiyesi alacağını belirtti.

Corona virüsü tedbirleri kapsamında bayram ikramiyesi ödemelerini öne çektiklerini hatırlatan Selçuk, "Buna göre ikramiyeler, 4a (SSK) kapsamında olanlara tahsis numarasının son rakamına göre 17-18-19 olanlar için 7 Nisan; 20-21-22 olanlar için 8 Nisan; 23-24 olanlar için 9 Nisan, 25-26 olanlar için 10 Nisan'da, 4b (Bağ-kur) ve (Emekli Sandığı) kapsamında olanlara ise 11 Nisan'da ödenecek. Yaklaşık 12 milyon emeklinin Ramazan Bayramı ikramiyeleri 7-11 Nisan tarihleri arasında ödenecek." ifadelerini kullandı.

65 YAŞ ÜSTÜ BAYRAM İKRAMİYESİNİ NASIL ALACAK?

Corona virüsü en fazla yaşlıları etkilediğini anımsatan Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı tedbirler kapsamında, kamu bankalarının 76 yaş üstü yaşlılara, aylıklarını evinde ödediğini anımsattı.

Emekli aylığını PTT'den alan 65 yaş üstü vatandaşlara da ikramiyelerinin, istekleri halinde, SGK ve PTT arasındaki protokol gereği evlerinde teslim edildiğini vurgulayan Selçuk, şunları kaydetti:"Evden çıkmamaları için hizmeti yaşlılarımızın kapısına götürüyoruz. Biz sizler için gece gündüz çalışıyoruz. Mesafelerimiz sizleri koruyabilmek için. Evde kalın, hizmeti kapınıza getirelim. 'Hayat eve sığar' diyerek hep birlikte salgının üstesinden geleceğimize inanıyorum."