Gazetevatan.com » Eğitim » Elon Musk'ın etkilendiği ve tavsiye ettiği 5 kitap

Elon Musk'ın etkilendiği ve tavsiye ettiği 5 kitap

Elon Musk'ın deyim yerindeyse bir kitap kurdu olduğu ve çok fazla okuduğu biliniyor. Birçok alanda kendini geliştirmiş olan Musk, bunun temelini çocukluğundan beri farklı farklı alanlardan çok fazla kitap okumakla ve kaynak araştırmakla oluşturmuş. İçlerinde maalesef henüz Türkçe'ye çevrilmemiş olanları da bulunan, Elon Musk'ın herkesin okumasını önerdiği 5 kitap şöyle:

Elon Musk'ın etkilendiği ve tavsiye ettiği 5 kitap 4- Superintelligence: Paths, Dangers, Strategies (Süperzeka: Yollar, Tehlikeler, Stratejiler) - Nick Bostrom

Musk, insanlara yardım etmek için teknolojinin gücüne derinden inanıyor. Ancak yapay zekanın zararlı potansiyeli hakkında endişelerini de dile getiriyor. Hatta bunun için yapay zekanın güvenliğini amaçlayan ve milyar dolarlık bir şirket olan OpenAI'yı kurdu. Ayrıca OpenAI kar amacı gütmüyor. Kitap ise bilgisayar istihbaratının insan istihbaratını aşması durumunda ne olacağı konusunda kritik soruları ele alıyor. Musk, bu kitap için "okumaya değer" şeklinde tweet atmıştı.