EKYS için sınav günü açık tutulacak il/ilçe nüfus müdürlükleri belli oldu

18 Nisan 2019 Perşembe - 15:30 | Son Güncelleme : 18 04 2019 - 15:30

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavına girecek adaylara sınav günü açık tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri belli oldu.


21 Nisan 2019 tarihinde uygulanacak Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavına (2019-MEB-EKYS) girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav günü açık tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, 21 Nisan 2019 tarihinde 07.00-10.00 saatleri arasında açık olacak ve Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecek.
 
Bu amaçla sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan 2019-MEB-EKYS başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişeceklerdir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir. Adaylar,Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu Geçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebileceklerdir.  “Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla, Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, 2019-MEB-EKYS Sınava Giriş Belgesi ve güncel bir fotoğrafının yanında olması gerekmektedir.  
 
Sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan 2019-MEB-EKYS başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişecekler.
 
Nüfus Müdürlüğü adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenleyecek. Adaylar, Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu Geçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebileceklerdir.  “Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecek. Bu amaçla, Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, 2019-MEB-EKYS Sınava Giriş Belgesi ve güncel bir fotoğrafının yanında olması gerekiyor.