Ekonomiyi 1 haftada düzeltme vaadi

24 Mayıs 2018 Perşembe - 2:30 | Son Güncelleme : 24 05 2018 - 2:30

CHP’nin cumhurbaşkanı İnce ekonomideki gidişat için, “24 Haziran’dan sonra bu aksaklıklar düzelecektir, düzelteceğiz. Bir hafta içinde bu karanlık tabloyu hep birlikte düzelteceğiz” dedi


Seçim çalışmaları kapsamında dün Erzincan’a giden CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, havalimanından kent merkezine geçerken, yol kenarında pancar tarlasında çapa yapan kadınları görüp, konvoyu durdurdu. İnce, kadınlarla birlikte çapa yaptı, bir süre sohbet etti.  Muharrem İnce, daha sonra kent merkezine geçerek, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde halka seslendi. Ekonominin duvara toslamak üzere olduğunu savunan Muharrem İnce şunları söyledi:

Cumhurbaşkanı’na çağrı

Sayın Erdoğan, size sesleniyorum, size bu memleketin bir evladı olarak çağrımdır. 1- Lütfen size yanlış bilgiler veren danışmanlarınızı, ekonomiyle ilgili kurmaylarınızı lütfen gözden geçirin ve size yalan söyleyenleri bir an önce etrafınızdan uzaklaştırın. 2- Sayın Cumhurbaşkanı, Merkez Bankası’nın para politikasını bağımsız bir şekilde uygulamasına lütfen müdahale etmeyin. 3- Acil olmayan kamu yatırımlarının şimdilik erteleneceğini ve kamu mali disiplinin öncelikli olduğunu piyasalarla paylaşınız. 4- Şu anda piyasalarda bir söylenti var. Bir dedikodu var. Bu söylentiyi bu dedikoduyu lütfen bertaraf ediniz. Kambiyo kontrolü ve yabancı para cinsinden varlıkların Türk lirasına dönüştürüleceği gibi çağ dışı uygulamaların hiçbir şekilde gündemde olmadığını kamuoyunda paylaşınız. Bu tavsiyeleri dikkate alırsanız, piyasadaki finansal istikrara katkı sağladığını hep birlikte görürüz. Aziz milletimiz tedirgin olmayın. 24 Haziran’dan sonra bu aksaklıklar düzelecektir, düzelteceğiz. Yatırım güvenliğini hep birlikte sağlayacağız. Türkiye sabit kur sistemlerinin tartışıldığı bir ülke olmayacaktır. Atılacak bu adımlarla bir hafta içinde bu karanlık tabloyu hep birlikte düzelteceğiz. Döviz ve faiz kontrol altına mutlaka alınacaktır. Rahat ol aziz milletim diyorum.

Rakiplere bağış yaptı

Muharrem İnce dün Ziraat Bankası TBMM Şubesi’ne giderek, cumhurbaşkanı adayları Recep Tayyip Erdoğan, Selahattin Demirtaş, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu ve Doğu Perinçek’e bağış yaptı. “Değerli rakiplerim, cumhurbaşkanı adayları, güle güle harcasınlar. Sağlıklarına dua ediyorum. Jestimi yapıyorum” ifadesini kullanan İnce, her aday için 500 lira yatırdı. İnce, “Ağanın eli tutulmaz, onlar da yatırırsa fena olmaz” dedi. İnce, CHP’nin YSK’ya sunduğu aday listesine ilişkin soruyu ise yanıtsız bıraktı.

İstanbul’da kampanya

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Milletvekilleri Gürsel Tekin, Sezgin Tanrıkulu, Zeynel Emre, Sibel Özdemir ve Barış Yarkadaş’ın da aralarında bulunduğu CHP’liler Muharrem İnce’nin seçim kampanyası için Taksim’deki banka şubesine para yatırdı.

Yanlış hesaba yatırılmış

Leyla Yılmaz adlı CHP seçmeni, Muharrem İnce’nin hesabına yatırmak istediği paranın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kampanya hesabına yatırıldığını öne sürdü. Leyla Yılmaz, “Dekontumu alarak çantama koydum. Eve gittiğimde makbuzu kontrol ettim. Bağışımın Erdoğan’ın  hesabına kaydedildiğini gördüm” dedi ve hatanın düzeltilmesini isteyeceğini söyledi.

ETİKETLER