Ehliyet yok, alkol çok, içmeye devam

10 Kasım 2017 Cuma - 2:30 | Son Güncelleme : 10 11 2017 - 2:30

Kütahya’da polisin ‘dur’ ihtarına uymayıp kaçan minibüs sürücüsü K.E.’nin yapılan alkol muayenesinde 0.65 promil alkollü olduğu belirlendi. Polisler ceza yazdığı sırada K.E., bira içmeye devam etti


Kütahya Adnan Menderes Bulvarı’nda önceki gece devriye gezen polis ekipleri ‘çakar lamba’ olarak adlandırılan mavi ve kırmızı ışıklı lamba takılı minibüsü kontrol amacıyla durdurmak istedi. Polisin ‘Dur’ ihtarına uymayan minibüs uzaklaşmaya başladı. Polis ekiplerinin kovalamacası sonucunda 28 yaşındaki K.E.’nin kullandığı minibüs durduruldu. K.E.’nin alkol muayenesinde 0.65 promil alkollü olduğu, sürücü belgesine de bir süre önce alkollü araç kullandığı için el konulduğu belirlendi. Polislerden kendisine ceza kesmemesini isteyen K.E. daha sonra araçtan aldığı kutu birasını ceza yazan polislerin karşısında içti. K.E. polislere “Sizi tebrik ediyorum. Bir araba bu kadar güzel kullanılır ve bu kadar güzel takip edilir. Ben alkollüyken bu kadar hızlı nasıl kaçtım bilmiyorum ama siz hiç pes etmediniz. Devletin sizin gibi polislere ihtiyacı var. Sizi tebrik ediyorum, kutluyorum ve yakaladığınız için teşekkür ediyorum. Kestiğiniz ceza da helali hoş olsun” dedi.

4 bin 500 lira ceza

K.E., ceza makbuzlarına imza atarken de kendisini görüntüleyen gazetecilere poz verdi. Polis ekiplerinin K.E.’ye ‘Dur ihtarına uymamak’, ‘tehlikeli araç kullanmak’, ‘alkollü araç kullanmak’, ‘ehliyetsiz araç kullanmak’ ve çakar lamba taktırmaktan toplam 4 bin 502 TL cezası kestiler, aracını da men ettiler.

ETİKETLER