EGM 2020 yılı atama takvimini açıkladı! Emniyet atama ve yer değiştirme ne zaman yapılacak? Polis ve Başpolis ataması ne zaman?

14 Şubat 2020 Cuma - 10:58 | Son Güncelleme : 14 02 2020 - 11:50

EGM 2020 yılı atama takvimini açıkladı. Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği gereğince her yıl Mayıs-Haziran aylarında yapılması gereken 2020 yılı genel atama çalışmaları başladı. Peki emniyet atama yer değiştirme ne zaman yapılacak? Polis ve Başpolis ataması ne zaman yapılacak? İşte detaylar…


Emniyet Genel Müdürlüğü, 2020 yılı atama takvimini ve polislerin 2019 yılına ait performans notlarını açıkladı. Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği gereğince her yıl Mayıs-Haziran aylarında yapılması gereken 2020 yılı genel atama çalışmaları başlayan EGM, atama ve yer değiştirmeyi ne zaman yapacak? Polis ve Başpolis ataması ne zaman? İşte konuyla ilgili ayrıntılar…
 
 
EMNİYET ATAMALARI NE ZAMAN YAPILACAK?
 
1. bölgeden 2 bölgeye ve 2. bölgeden 1. bölgeye tercih listeleri yayınlandı. Son olarak değişikliğe uğrayan ve aynı grupta yer alan Ankara, İstanbul ve Gaziantep illerinin olduğu grupta değişikliğe gidilmedi. Öte yandan şark illeri olarak, geçmiş senelerde farklı illerin de bulunduğu grupta Şırnak ve Hakkari illeri tek başına yer aldı. Yaz döneminde ataması gerçekleştirilecek olan Polis ve Başpolis memurları ilk tercihlerini 10 Şubat ila 16 Şubat arası yapacaklar. Ana tercih ve tercih dökümleri 18 Şubat - 02 Mart 2019 tarihleri arası yapılacak.
 
POLİS PERFORMANS NOTLARI NEDİR?
 
Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 2012 yılından itibaren uygulamaya başlanılan ve memurun yıllık performansına bağlı olarak sıralı amirleri tarafından verilen 2019 yılına ait performans notları açıklandı. En yüksek 5 olan Performans notunu öğrenmek isteyen personel kendi şifresi ile pol-net sisteminden PBS girişiyle notlarını öğrenecek.
 
Personel, performans değerlendirme puanına 20 Şubat 2019 tarihine kadar itiraz edebilecek. İtiraz üzerine yapılan tüm işlemler 1 Mart 2020 tarihine kadar sonuçlandırılacak ve personele bildirilecek. Performans değerlendirme puanları aşağıdaki şekildedir.
 
a) Yetersiz performans değerlendirme puanı; 1,00 ila 1,99 (bu puanlar dahil) arasındaki puanlar
 
b) Yeterli ama kendisini geliştirmesi gerekir performans değerlendirme puanı; 2,00 ila 2,99 (bu puanlar dahil) arasındaki puanlar
 
c) İyi performans değerlendirme puanı; 3,00 ila 3,99 (bu puanlar dahil) arasındaki puanlar
 
ç) Çok iyi performans değerlendirme puanı; 4,00 ila 5,00 (bu puanlar dahil) arasındaki puanlar. Performans değerlendirme puanı yetersiz olan personel yazılı olarak uyarılır. Buna ilişkin uygulama Personel Dairesi Başkanlığınca belirlenir.