Eğitime kar engeli! Tatil edildi

AA |  14 Şubat 2020 Cuma - 3:44 | Son Güncelleme : 14 02 2020 - 3:44

Yurdun büyük bölümünde etkili olan olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle yurt genelinde 26 ilde eğitime ara verildi.


 AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, saat 23.15 itibarıyla, kar  yağışının yoğun olduğu Şanlıurfa, Hatay, Bayburt, Muş, Gümüşhane, Diyarbakır Siirt, Bingöl, Şırnak, Adıyaman, Sivas, Erzincan, Kars, Nevşehir, Gaziantep Tunceli, Artvin ve Van genelinde okullar cuma günü tatil edildi.
 
Eğitime ara verilen ilçeler
 
Kayseri'nin Bünyan, Akkışla, Pınarbaşı, Yahyalı, Sarız ve Felahiye  ilçelerinde tüm okullar yarın tatil edildi.
 
Ağrı il merkezi ile merkez ilçedeki köyler ile Giresun'un Doğankent ve  Çamoluk ilçelerinde eğitim öğretime yarın ara verildi.
 
Ordu'nun Mesudiye ve Gürgentepe ilçelerinde, Rize'nin Güneysu,  Çamlıhemşin, Hemşin, Pazar, Ardeşen ve Fındıklı ilçelerinde yarın ilk ve orta  dereceli okullarda eğitim yapılmayacak.
 
Bitlis'in Ahlat, Adilcevaz, Güroymak, Mutki ve Hizan ilçeleri ile  bu ilçelere bağlı köylerde kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi.
 
Kahramanmaraş'ın Afşin, Ekinözü ve Elbistan ilçelerinde, Mardin'in  Artuklu, Dargeçit, Derik, Midyat, Ömerli, Savur ve Yeşilli ilçelerinde kar yağışı  ve olumsuz hava koşulları nedeniyle cuma günü eğitime ara verildi.
 
Öte yandan, Sivas'ta etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Cumhuriyet  Üniversitesinde de yarın eğitim yapılmayacak.