Ege'deki otellere yoğun ilgi! 'Boş yer bulmak imkansız olacak'

AA |  09 Mart 2019 Cumartesi - 11:44 | Son Güncelleme : 09 03 2019 - 11:55

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Ege Bölge Başkanı Tolga Gencer, "Ege Bölgesi'ndeki otellerin yüzde 70'i şimdiden doldu. Sezonda boş yer bulmak neredeyse imkansız olacak. Bu yıl beklediğimiz rekor turist sayısına emin adımlarla ilerliyoruz" dedi.


TÜRSAB Ege Bölge Başkanı Tolga Gencer, AA muhabirine, yerli  turistlerin yoğun ilgi gösterdiği ve kasım ayında başlayan erken rezervasyon  kampanyasında son 2 aya girildiğini söyledi.
 
Ege Bölgesi'nde kampanyanın daha çok Bodrum, Marmaris ve  Kuşadası'ndaki otellere yansıdığına işaret eden Gencer, "Ege Bölgesi'ndeki  otellerin yüzde 70'i şimdiden doldu. Sezonda boş yer bulmak neredeyse imkansız  olacak. Bu yıl beklediğimiz rekor turist sayısına emin adımlarla ilerliyoruz."  diye konuştu.
 
Erken rezervasyonla artık yerli turistin de ucuza tatil yapabildiğini  dile getiren Gencer, bazı firmaların taksit sayını 12 aya kadar yükselterek  tüketiciyi rahatlattığını belirtti.
 
Sezon hakkında da değerlendirmelerde bulunan Gencer, "Geleneksel  pazarlarımız Rusya ve Almanya yine başı çekiyor. Bunun yanında Avrupa genelinde  Türkiye'ye bir yöneliş görüyoruz. Bu sezon turizm sektörü için çok iyi geçecek."  ifadelerini kullandı.
 
TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Halil Kalay da 4 aydan bu yana  süren kampanyanın çok yoğun geçtiğini söyledi.
 
Türkiye'nin yabancı turist hedefinin 50 milyona yükseltildiğini  anlatan Kalay, bunun sonucunda otellerin yerli turist kontenjanlarını düşürdüğünü  aktardı.
 
Kalay, "Yazın tatil yapmak isteyen yerli turistimiz için son günler  diyebiliriz. Çünkü yurt dışı rezervasyonlarından anladığımız kadarıyla yoğun  geçecek sezonda yerli turistimiz yer bulmakta zorlanabilir." diye konuştu.
 
Şu ana kadar erken rezervasyonda daha çok Antalya'daki otellerin  revaçta olduğuna değinen Kalay, Muğla'daki otellere de yoğun ilgi gösterildiğini  dile getirdi.
 
Erken rezervasyon sigortasının kullanıcılara büyük bir güven verdiğini  kaydeden Kalay, rezervasyon yaptırdıktan sonra tatile 3 gün kala bile koşulsuz  iptal şansının bulunduğunu anımsattı.