Ege Bölgesi 2. Çocuk Çalıştayı Kuşadası'nda yapıldı

16 Nisan 2019 Salı - 12:31 | Son Güncelleme : 16 04 2019 - 12:31

Aydın Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından organize edilen “Ege Bölgesi 2.Çocuk Hakları Çalıştay'ı” Kuşadası'nda yapıldı.


Ege Bölgesi 2. Çocuk Çalıştayı Kuşadası'nda yapıldı. Aydın Gençlik Merkezi öğrencileri koordinasyonunda düzenlenen çaıştayın kapanış törenine Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Ege Bölgesi'nin çeşitli kentlerinden gelen 68 öğrenci katıldı.
 
Üç gün boyunca süren çalıştay ile Ege Bölgesi Çocuk Hakları Çalıştayında alınan kararlar gereği; 2017 yılından itibaren yapılan çalışmalar değerlendirilecek.Öncelikle Aydın ilinde, ardından Ege bölgesinde yapılacak olan çocuk hakları çalışmalarının kalitesi arttırılacak ve farklı illerdeki komite üyeleri arasındaki iletişim güçlendirilecek. Mülteci çocukların çalışmalara aktif katılımının sağlanması için çocuklarca yöntemlerin keşfedilmesi, Ege bölgesinde yaşanan mülteci çocuklara ilişkin sorunları değerlendirilmesi sosyal uyum çalışmalarına Çocuk Hakları Komitelerince sunulabilecek katkıların değerlendirmesi ve planlanması yapılacak. Çocuk temsilinin arttırılması ve sosyal uyum programları kapsamında mülteci çocuklarla yapılacak çalışmaların çocuklarca planlanması ve çözüm önerilerindeki fikir çeşitliliği oluşturulacak.
 
Çalıştayın otelde düzenlenen kapanış sunumuna katılan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, kurum olarak çocuk hakları konusunda çeşitli projeler hayata geçireceklerini belirterek organizasyonun Kuşadası'nda gerçekleşmesinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Kapanışta konuşan Aydın Valisi Köşger, günümüz çocuklarının geleceğe ışık tutan bir nesil olduğunu belirterek çalıştay sonrasında ortaya çıkan sonuçların kendisini heyecanlandırdığını kaydeti.
 
 
 
 
 
 
 

ETİKETLER