EBA'nın şifresi velinin cebine gönderilecek

AA |  21 Mart 2020 Cumartesi - 17:15 | Son Güncelleme : 21 03 2020 - 17:49

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Eğitim Bilişim Ağı'na (EBA) girişte internet altyapısının arka planında test çalışmaları yapıldığı için bazı sorunlar olabildiğini belirterek, "Bu sorunlar nedeniyle EBA şifresini almayan her öğrencinizin velisinin cep telefonuna çocuğuyla ilgili şifre gönderilecek." dedi.


 Milli Eğitim Bakanlığı, Bakan Selçuk'un dün uzaktan eğitim süreciyle  ilgili  Instagram üzerinden yaptığı canlı yayına ilişkin görüntüleri paylaştı.  Görüntülere göre Bakan Selçuk, velilere uzaktan eğitime ilişkin  ayrıntılı bilgi verdi, soruları  yanıtladı.
 
 Uzaktan eğitime ilişkin çalışmaların devam ettiğini belirten Selçuk,  okulların ne zaman açılacağına ilişkin şu an bir karar bulunmadığını ifade etti.  Selçuk, bu tarihi koronavirüsün yayılımı doğrultusunda Bilim Kurulu Kararı ile  ülkedeki durumun belirleyeceğini söyledi.
 
  
 
Eğitim Bilişim Ağı'na (EBA) girişte bazı problemlerin yaşandığına  işaret eden Selçuk, "İnternet altyapısının arka planında test çalışmalarını  sürdürdüğümüz için bazı sorunlar olabiliyor. Bu sorunlar nedeniyle EBA şifresini  almayan her öğrencinizin velisinin cep telefonuna çocuğuyla ilgili şifre  gönderilecek." açıklamasını yaptı.
 
  

ETİKETLER

MEB Ziya Selçuk EBA