E-okul girişi nasıl yapılır? E-okul ile hangi bilgilere ulaşılır?

13 Ağustos 2018 Pazartesi - 9:55 | Son Güncelleme : 13 08 2018 - 9:55

E-okul girişi nasıl yapılır? E-okul ile hangi bilgilere ulaşılır? Sorularının yanıtları merak ediliyor. Hem öğrenciler hem de veliler için büyük kolaylıklar sunan ve önemli bilgiler içeren e-okula dair detaylar haberimizde yer alıyor.


E-okul girişi nasıl yapılır? E-okul ile hangi bilgilere ulaşılır? Sorularının yanıtlarını haberimizde bulabilirsiniz. İşte tüm ayrıntılar...

E-OKUL GİRİŞİ NASIL YAPILIR?
 
E-Okul için; yönetim bilgi sistemi ve veli bilgilendirme sistemi olarak iki giriş seçeneği bulunur. Veli bilgilendirme sisteminden veliler ve öğrenciler, öğrencinin T.C. kimlik numarası ve okul numarası ile giriş yapabilirler. Yönetim bilgi sisteminden ise öğretmenler, okul idaresi tarafından kendilerine verilen şifreyi kullanarak giriş yapabilirler. Giriş yaptıktan sonra, öğrencilerin sınav notlarını sisteme yükleyebilirler. 
 
E-OKUL İLE HANGİ BİLGİLERE ULAŞILABİLİR?
 
- Not bilgisi; Sınav sonuçları, öğretmenler tarafından sisteme yüklendikten sonra kontrol edilebilir.
- Devamsızlık bilgisi; Öğrencinin hangi günlerde okula gitmediği güncel olarak görülebilir.
- Haftalık ders programı; Hangi günlerde hangi derslerin olduğu görülebilir.
- Şube not ortalaması; Sınav sonucunda şubenin not ortalaması ile öğrencinin notu karşılaştırılarak, sınıf içerisindeki genel durumu kontrol edilebilir. 
 
Bu bilgiler dışında; diploma puanı, dönem sonunda alınan belgeler, okunan kitaplar, pansiyon devamsızlık bilgisi, pansiyon izin bilgisi, pansiyon yemek menüsü ve pansiyon zaman çizelgesine de E-Okul VBS üzerinden ulaşılabilir.