e- Devlet üzerinden e-Bordro Şubat 2020 maaş sorgulaması nasıl yapılır? e Bordro çıktı mı?

14 Şubat 2020 Cuma - 17:57 | Son Güncelleme : 14 02 2020 - 17:57

e-Bordro Şubat 2020 maaş bordrosu yayınlandı mı? sorusu e-Bordro hizmetiyle maaş bilgilerini öğrenmek isteyen devlet memurları tarafından merak ediliyor. e Devlet üzerinden kamu çalışanları e-Bordro Şubat 2020 sorgulama işlemlerini kolaylıkla yapabiliyor. e Bordro Şubat 2020 ne zaman yayınlanır? Bordro üzerinden maaş nasıl sorgulanır?


Devlet memurları internet üzerinden sağlanan e-Bordro hizmetiyle maaşları hakkında her türlü bilgiye ulaşabiliyor. e-Bordro hizmetiyle maaş bilgilerini öğrenmek isteyen devlet memurları, e-bordro sistemine giriş yapmaya çalışıyor. İşte e-Bordro ile ilgili merak edilenler…

E-BORDRO NASIL SORGULANIR

www.turkiye.gov.tr/e-bordro-sorgulama linki üzerinden sisteme giriş yaptıktan sonra, E-Devlet üzerinden E-Bordro sorgulama sayfasına ulaşıyoruz. Sayda açıldıktan sonra 'Yıl Seçiniz' butonunu tıklayarak, görüntülemek istediğiniz yılı açıyoruz. Sonrasında ise 'Ay Seçiniz' butonu üzerinden görüntülemek istediğiniz bordro döneminin ayını seçiyor ve 'Sorgula' butonuna tıklıyoruz.

E-BORDRO İÇİN TIKLAYINIZ

BARKODLU BORDRO NASIL YAZDIRILIR?

e-devlet şifresi ile turkiye.gov.tr adresindeki e-Bordro Sorgulama sayfasına giriş yaptıktan sonra, giriş ekranından bordro almak istediğimiz ay ve yılı seçip, maaş bordronuzu görüntülüyoruz.Bordromuz görüntülendikten sonra, bordro ekranının sağ üstündeki ‘’Bordro Görüntüle (Pdf)’’ tuşuna basıyoruz.
Yeni açılan ekrandaki ‘’Barkodlu Belge Oluştur’’ butonuna basınız. Açılan ekrandaki bilgilendirme metnini okuyup kabul ediyor ve yeni açılan ekrandaki ‘’Dosya İndir’’ butonuna basıp, bordromuzu bilgisayarımız indirip yazdırıyoruz.

E-BORDRO NEDİR?

"Maliye Bakanlığı e-Bordro Hizmeti" devlet memurlarının kendilerine ait bordroları listeleyip bordro detaylarını görüntüleyebildikleri bir hizmettir. E-Bordro sisteminden sadece 2006/4 sayılı Başbakanlık genelgesi kapsamında maaşları Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi üzerinden ödenen, 657 sayılı kanuna tabi memurlar ile kadro karşılığı sözleşmeli olarak çalışan personel yararlanabilir.

E BORDRO YAYINLANDI MI?

e-bordro yayınlandı.

e-BORDRO SORGULAMA İŞLEMİ

MALİYE BAKANLIĞI UYARDI

Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Bordrolarınıza ulaşmak için geliştirilmiş herhangi bir mobil (Android, IOS, vb) uygulaması yoktur. Bakanlığımızın e-bordro hizmeti Eylül/2015 maaş döneminden itibaren sadece e-devlet şifrenizle www.turkiye.gov.tr kurumsal web adresi üzerinden sunulmaktadır.

Bu adres dışında farklı site ve uygulamalardan kimlik bilgilerinizi girerek maaş bordronuzu almanız durumunda; kişisel bilgileriniz ve bordro bilgileriniz dahil her türlü kişisel bilginizin güvenliğini sağlamak kullanıcının kendi sorumluluğundadır.

Bu adres dışında e bordro ile ilgili işlem yapıldığında meydana gelebilecek kişisel verilerinizin çalınması ile ilgili durumlardan kanuni olarak kurumumuz sorumlu değildir." denildi.