Duyunca inanamayacağınız 10 gerçek bilgi 30 November, 13:32'de eklendi

İnsan bu bilgileri okuyunca gerçekten ağzı açık kalıyor.

1.
Göz Kırpma
 
Göz kırpmak bize çok hızlı bir hareket gibi gelsede ömrümüz boyunca gözlerimizi kırptığımız süre 1,2 yıla denk geliyor,yani bu süreyi göz kırpmanın aralıksız olarak devam ettiğini düşünürseniz toplam 1,2 yılımız karanlıkta gececek demektir.
 
2. Kalp Krizi
1998 yılında oynanan Arjantin-İngiltere Dünya Kupası çeyrek final maçı penaltılara gitmişti,İngiltere kırmız kart gören David Beckham'dan yoksun geçti penaltılara ve Arjantine elendi, bu acı sonuç karşısında İngiletere'de o gün ve devamında kalp krizi geçirme oranı yüzde 25 arttı.
 
3. Mona Lisa-Pablo Picasso
Tarihin en ünlü eserlerinden biri olan Mona Lisa tablosu 1911 yılında Louvre müzesinden çalındığında şüphelilerden birinin Pablo Picasso olduğunu bilmek herhalde herkesi şaşırtmıştır.
 
4. Ay-Osama bin Laden ilişkisi
11 Eylül'ün mimarı olarak bilinen Osama bin Ladeni bulmak için Amerika'nın harcadığı para ve zaman ile Aya gitmek ve gelmek mümkündü,tam tamına 10 yıl ve 100 milyar dolar harcanmıştır.
 
5. Müze Ziyaretleri
İngiltere'de her yıl büyük seyirci çeken Premier lig maçalarına giden seyircilerin 7 katından fazlası müzelere gitmektedir,inanılması güç bir istatistik değil mi?
 
6. İnanılmaz Tesadüf
2009 yılında Geraint Woolford adlı emekli bir polis kuzey Galler'deki Abergale hastanesine kabul edildi ve kendini adı Geraint Woolford olan başka bir emekli Polisin yanında buldu.Adamlar akraba değildi,hiç birbirlerini tanımıyorlardı,işin en ilginç olan tarafı ise İngiltere'de ismi  Geraint Woolford olan sadece iki kişi vardı ve bu kişiler de onlardı.
 
7. Google ve Para
 
Google reklamlardan ortalama yılda 20 milyar dolar kazanıyor ,bu rakam Amerikanın ünlü kanalları CBS,NBC,ABC ve FOX'un prime time da kazandığı reklam gelirinden bile fazladır.
 
8. Harry Potter-Daniel Ratcliffe
Daniel ,Harry Potter rolünü kazanmasının ödülü olarak ailesinden erken yatağa gitmeyip Fawlty Towers dizisini izlemeye hak kazanmıştı.Nerden nereye geldiğinin en büyük kanıtı değil mi?
 
9. Charlie Chaplin
1915 yılın'da San Francisco'da düzenlenen bir Charlie Chaplin benzerleri yarışmasında Charlie Chaplin'in bizzat kendisi de katıldı ,yarışı kazanmayı bırakın kendisine benzemediği için finale bile kalamamıştır.
 
10. Victor Hugo-Sefiller
Victor Hugo'nun ünlü eseri 1862 yılında ilk kez basıldığında,Hugo kitabının nasıl sattığını sormak için yayıncısına alaycı bir telgraf gönderir,Telgraf'ın tamamı şuydu '' ? '',yayıncıdan gelen coşkulu cevap ise şöyleydi '' ! '',kısa ve net bir anlaşma yöntemi.