Dünyanın en zor meslekleri 27 January, 10:56'de eklendi

Bazen yaptığımız işlerden sıkılırız ve isyan ederiz hatta toplumumuzda kolay iş yoktur söylemi genelde yaygındır. Okuyacağınız bu iş ve mesleklerden sonra yaptığınız işin değerini bileceksiniz.

1. Kanalizasyon Bakım Ve Onarım
Bu meslek gelişmiş ülkelerde sıklıkla gözükmemektedir. Fakat üçüncü dünya ülkelerinde sıkla yapılan bir meslektir. Kimileri kendi dışkılarını bile temizlemekten tiksinseler de bu insanlar başkalarının dışkıları içinde adeta yüzüyorlar..
 
2.
Gökdelen İnşaatçılığı
 
Açıkçası kendi açımdan asla yapamayacağım bir iş olarak adlandırıyorum. Çünkü yükseklik korkum var. Benim gibi bu korkuya sahip olan insanların asla yapamayacağı bir iş.
 
3. Dedorant Test Ekibi
Bu işte birinci sıradaki işe benzese de  biraz daha hafif sayılacak bir iş. Çeşitli dedorant firmalarının ürünlerini test etmek için kurulmuş bir meslek. İnsanların koltuk altlarını koklayarak vakit geçirmek ne kadar kolay olabilir ki.
 
4. Kalp Cerrahı
Her toplumda bulunan bir meslek. Kalbimizin ne kadar hassas olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Bu cerrah bu hassas organımızı kesip dikiyor. Yaşamla ölüm onun ellerinde ….
 
5. Veteriner
Bu meslek sizi biraz şaşırtmış olacak ama evet biraz zor olan bir meslek. Hem tehlikeli hem de hayvanları anlamamak bu işi biraz zorlaştırıyor . İnsan doktoru olmaktan biraz farklı çünkü insan konuşabilen bir canlı olduğundan hastalığını dile getirebilir fakat hayvan doktorları bu sevimli ve bir o kadar da vahşi olan canlıları anlamadan teşhis koyup tedavi etmeye çalışıyor.