Dünyanın en ünlü binasını THY'nin sponsorluğunda koştular

15 Mayıs 2019 Çarşamba - 7:12 | Son Güncelleme : 15 05 2019 - 7:12

New York'un simge yapılarından 102 katlı Empire State Binası'na çıkma koşusu THY sponsorluğunda yapıldı. THY'nin sponsorluğu nedeniyle Empire State binası kırmızı-beyaz renklere büründü.


 New York'un simgesi Empire State  Binası'na çıkma koşusu THY sponsorluğunda yapıldı. Bu yıl 42. kez düzenlenen ve THY'nin ikinci kez sponsorluğunu  üstlendiği yarışta, yaklaşık 200 atlet bin 576 basamak çıkarak Empire State  Binası'nın 86. katındaki gözlem kulesinde bulunan bitiş çizgisine ulaşmaya  çalıştı. Yarışta kadınlarda Singapurlu atlet Suzy Walsham yarışı 12 dakika 18  saniyede tamamlayarak yine zirvede yer aldı ve yarışmadaki toplam 10. zaferini  elde etmiş oldu.Erkeklerde ise 10 dakika 5 saniye ile 2017 yılının da birincisi olan  Polonyalı atlet Piotr Lobodzinski yarışı birinci tamamladı.
 
"Bu tür etkinlikleri desteklemek bizim için büyük bir gurur"
 
  THY New York Genel Müdürü Cenk Öcal, yarışmanın ardından düzenlenen  ödül töreninde yaptığı konuşmada, organizasyonun ana sponsoru olmaktan gurur  duyduklarını vurguladı. Empire State Binası'na çıkma koşusunun sponsorlarından hayır kuruluşu  Challenged Athletes Foundation'ın dünya genelinde engelli kişilerin sağlıklı ve  aktif yaşam sürmelerini amaçladığına dikkati çeken Öcal, "Bu tür kurumların  etkinliklerini desteklemek bizim için büyük bir gurur. (Challenged Athletes  Foundation gibi kuruluşların) İnsanların sağlıklı yaşam seçimleri yapmalarını  desteklemekteki vizyonlarının arkasındayız." ifadelerini kullandı.Öcal, iki yıl önce ABD'de yaşayan ünlü Türk Cerrah Mehmet Öz ile "İyi  uçun iyi hissedin" adlı bir kampanya başlatarak, THY yolcularının en iyi uçuş  deneyimi yaşamalarını amaçladıklarını hatırlattı.
 
THY'nin Empire State Binası'nın 75. katında ofisinin bulunduğu  bilgisini paylaşan Öcal, yarışmada mücadele eden atletlere ve emeği geçen herkese  teşekkür etti. Cenk Öcal, THY New York ekibine de özverili ve sıkı çalışmaları  için teşekkürlerini sundu.  Empire State Binası'nın sahibi olan şirket Empire State Realty  Trust'ın Başkanı John Kessler da dünyanın en eski merdiven tırmanma yarışına  ilginin önemli olduğunu vurgulayarak, THY'nin bu yarışmadaki sponsorluğunun çok  önemli olduğunu söyledi. Öte yandan, etkinlikte THY'nin sponsorluğu nedeniyle Empire State  binası da gece boyunca kırmızı- beyaz renklere büründü.
 

ETİKETLER