Dünyanın En Tehlikeli Yolları 04 March, 16:01'de eklendi

Hiçbir sorumluluğumuz olmasa keşke de şöyle arabayı alıp uzaklara gitsek ne kadar güzel olur değil mi? Uçsuz bucaksız çöllerden, yollardan geçsek ne kadar güzel olur. Ama Dünya üzerinde öyle yollar var ki bırakın arabayla geçmeyi arabayı bırakıp geri dönesiniz gelir. Sizler için Dünyanın en tehlikeli yollarını sizler için derledik.

1. Karakurum Karayolu - Pakistan
4700 metre yükseklikteki Dünyanın en yüksekte bulunan yoludur Karakurum yolu. Şarampole yuvarlanmanın tam anlamıyla gerçekleşeceği bir yoldur herhalde.
 
2.
Kuzey Yungas Yolu - Bolivya
 
4600 metre rakımı bulunan Yungas yolu, heyecan arayan tırmanıcılar tarafından kullanılmaktadır. 
 
3. Dalton Otobanı - ABD
666 kilometre uzunluğundaki Dalton otobonunda acıkma ihtimalinize karşın yiyecek, donma ihitaline karşında termos ve battaniye bulundurmanızı öneririz. :)
 
4. Guoliang Tünel Yolu - Çin
Kilometrelerce uzunluğunda 4 metre genişliğinden oluşan tünel dünyanın en meşhur tünellerindendir. 
 
5. Tianmen Dağ Yolu - Çin
11 kilometre de sizi 1300 metre yukarya taşıyacak olan yolda toplam 99 tane viraj bulunmaktadır. Drift yapmayı sevenler için çok iyi bir alternatif ama dikkatli olun lütfen.
 
6. Zojila Geçidi - Hindistan
3500 metre rakıma sahip geçitte resimde de gördüğünüz gibi keçiler bile otlatılabiliyor ama alışkın olmayanların araba sürmesi gerçekten zor be.
 
7. Rohtang Geçidi - Hindistan
4000 metre yükseklikte konuşlanmış olan geçit, mayıs ve kasım ayları arasında sürülebilir oluyor, diğer aylarda çıkamıyorsunuz bile. 
 
8. Gois Geçidi - Fransa
Bu yoldan geçerken şnorkelinizin yanında olması şart, öyleki yol bazen deniz seviyesinin altına inebiliyor :)