Çin'den dünya devine yasak!

23 Eylül 2018 Pazar - 9:21 | Son Güncelleme : 23 09 2018 - 14:35

Günümüzün en popüler yayın platformu olan Twitch ilginç bir şekilde Çin'de engellendi. Şirket tarafından da bu engellenme doğrulandı.


Oyun odaklı canlı akış platformu Twitch Çin'de engellendi. Şirket tarafından da bu engellenme doğrulandı. Abacus tarafından hazırlanan bir raporda, Twitch'in iOS uygulamasının App Store'dan kaybolduğu ve web sitesinin ülke genelinde erişilemeyeceği belirtiliyor.
 
TWITCH ÇİN'DE ENGELLENDİĞİNİ DOĞRULADI
 
Amazon'un sahip olduğu hizmet "Twitch"; ülkede hızla popülerlik kazanıyor ve geçen ay App Store'da 3. sıraya ulaşmıştı. Bu büyük sıçrama Asya oyunlarına E-Spor oyunlarının dahil edilmesinden kaynaklanıyor. Öyle ki bir önceki hafta indirilme oranlarına göre 27 kat artış var.
 
ÇİN'DE OLAĞAN BİR YASAKLAMA
 
Çin'in yabancı internet servislerini ihmal etme konusunda uzun bir geçmişi var. Facebook, Reddit ve Twitter zaman zaman engellendi. Google bile, ülkeye sansürlenmiş bir arama motoruyla yeniden girmeyi düşünüyor.
 
Valve bile; Büyük Güvenlik Duvarı olarak bilinen şeylerin etrafından dolaşmak için yerel bir yayıncı Perfect World ile ortaklaşa oyun platformunun Steam'ine Çin'e özgü bir versiyonunu başlattı. / teknotalk