Dünyanın en acayip 10 adeti 16 Ocak, 11:43'de eklendi

Her milletin, kabilenin yaşayış biçimlerine göre örf ve adetleri değişmektedir.Dünyadaki enteresan gelenekleri sizler için derledik.

1. Afrika
Afrika'da yaşayan bir topluluk olan Fulalar'ın, yetişkinliğe adım atarken ergenler için düzenledikleri bir 'kamçılama yarışması' bulunuyor.
 
2. Brezilya
Brezilya'da Amazon ormanların da yaşayan Satere kabilesinde, yetişkinliğie adım atmak isteyen her genç, ısırığı oldukça acı verici olan karıncaların doldurulduğu eldivenleri giymek zorunda.
 
3.
Etiyopya
 
Etiyopya'nın Hamar kabilesinde, evlenmek isteyen bir kişi ineklerin üzerinden atlanılan garip bir törene katılmak zorundadır. 
 
4. Brezilya
Brezilya'da bulunun Matis kabilesinin genç üyeleri, görüş kabiliyetlerini arttırmak adına gözlerine damlattıkları zehrin ardından ava çıkmak zorundadır.
5. Tayland 
Taylan Kraliyet ailesi, eski dönemlerden gelen ve sadece kendilerine mensup bir dil konuşuyor. Nedeni ise konuştukları şeylerin başkaları tarafından anlaşılmaması. 
 
6.
Hindistan
 
Hindista'da yemeğe gelen misafir yemek sonrası geğirmez ise yemeği beğenmemiş olarak algılanıyor. Bu onlarda saygısızlık olarak düşünülüyor.
 
7.
Tibet
 
Tibet'de konuklar uğurlanırken onlara dil çıkartılıyor. Dil çıkartılmazsa eğer bu karşı taraf için saygısızlık olarak görülüyor.
 
8.
İskoçya
 
İskoçya’da, gelinler düğün günü öncesi yumurtave çamur ile kirletilip sonra da tüm şehirde dolaştırılır. 
 
9. Türkiye
Aman nazar değmesin diyip tahtaya vurmak. 
 
10. Türkiye
İnsana musallat olan kötü ruhların olumsuz etkisini ortadan kaldırmak için batıl inanış olan eski çağdan gelen kurşun dökme.