Gazetevatan.com » Yazarlar » Cindy Crawford ile konuştum sağlık sırlarını öğrendim

Cindy Crawford ile konuştum sağlık sırlarını öğrendim

17 Ocak 2015 Cumartesi


2015’e Meksika’da Cindy Crawford ve George Clooney-Amal Alamuddin çiftiyle birlikte girdim! Ardından spor hocam Cindy Crawford ile sağlıklı yaşam üzerine sohbet ettim...

Yeni yıla Meksika’da Cindy Crawford ve George Clooney-Amal Alamuddin çiftiyle birlikte girdim! Nasıl mı? İşte öyküsü... Kaldığımız El Dorado Golf & Beach Resort en zengin Amerikalılar’ın villa ve casitalarının bulunduğu süper lüks bir yer. Eşimin üniversiteden en yakın arkadaşı dünyanın önde gelen bilimadamlarından birinin burda casitası var. Meksika’da evlere casita diyorlar. Fikir olsun diye belirteyim; evlerin fiyatı 5,5 milyon dolar, villalar 25-50 milyon dolar arası değişiyor. Buraya sadece üye olanlar girebiliyor, ya da misafirseniz kalabiliyorsunuz. George Clooney ve en yakın dostu Cindy Crawford’un villaları sahilin en ucunda, herkesten en uzak köşede... Hemen villasının dibinde güvenlik görevileri var, kuş uçurtmuyorlar diyebilirim! Sahilde yürüyüşlerimiz sırasında Clooney’nin villasına yaklaştığımız anda belirip, sizi gözlemeye başlıyorlar. Denizden yaklaşan paparazzi tekneleri de çok oluyormuş, onalara karşı da önelemleri var, dürbünle bekliyorlar. Buna rağmen Clooney’in villasının sizin için bazı fotoğraflarını çektim.

George Clooney ve Lübnan asıllı, basının yeni gözdesi eşi Amal Alamuddin de yılbaşı tatili için evlerindeydi, ancak dışarıya adım atmadılar. Ha atmışlar da, ben ikiliyi göremedim. Kaldığımız evin sahibesi sabah denize bakan muhteşem spor salonunda Clooney ile karşılaşmış. Arkasında sıra bekliyormuş. ‘Çok kısa boylu’ diye yapıştırdı. İlla ünlülere bir kulp takarız ya! Bir de yılbaşı partisini gece gelip biraz izlemiş, gitmiş beyaz ceketiyle... Ben ise yediklerimi yakmak için pisttteydim tüm gece, yine fazla kaçırdım.

Bambaşka bir dünya burası; şişman insan yok, sadece çocuk bakıcıları ve yardımcılar -ki çoğu Meksikalı- kilolu. Yeni doğum yapmış kadınlar bile sanki hiç doğurmamış gibiler, sahilde son model bikini ve Tiffany bilezikleriyle güneşleniyorlar. Kadınların hemen hepsi model gibi, incelik ve şıklık yarışı var belli. Erkekler cebi çok dolu. Tüm erkeklerde çoğunlukla tanık olduğum bir aşırı güven ve şişik egoyla dolaşıyorlar. Ağızlarını açtıklarında bir Amerikan filmi izlemiş gibi hissediyorum kendimi...

Spor salonlarından hoşlanmam

Eşimle birlikte ortak görüşümüz Türkiye’de çok daha güzel sahiller ve tesisler olduğu... Caanım Ege ve Akdeniz kıyılarımızı dünyada hiçbir yere değişmem!

Ancak aynı yerde bir akşam Cindy’i bir resim sergisi kokteylinde yakaladım. Yaklaşık 3 aydır Cindy benim yeni spor öğretmenim! Amerikalı top model 49 yaşında ama ipince. Fotoğraf çekilirken beline sarılarak poz verdiğimde adeta bir genç kız beline sahip olduğunu hissedip şaşırıyorum.

Spor salonuna gitmekten hoşlanmayanlardanım, evde yapmayı tercih ediyorum. O yüzden de baktım ki başka çaresi yok, Cindy’nin ününü çok işittiğim DVD’lerinden adını beğendiğim bir tanesini ısmarladım. Oflaya puflaya başladım, ama şimdi çok daha rahat yapıyorum hareketleri. 2.5 kilo da verdim bu sayede. Top modelken değil, ama şimdi Cindy’e bir hayranlığım var anlayacağınız!

Bikram Yoga neymiş?

Bikram Choudhury’nin geliştirdiği bu yoga çok popülermiş meğer, dünyada yaklaşık 2 bin yoga stüdyosu varmış bu yöntemi uygulayan. Bikram Choudhury tarafından 1970’lerde geliştirilen bu yogada dersler 90 dakikadan oluşuyormuş. 26 duruş ve 2 nefes egzersizi var. 40 derecelik bir odada ve yüzde 40 nemi olan bir ortamda yapılıyormuş. Daha hızlı kilo vermeye yaradığı ve şekillenmeye yardımcı olduğu iddia ediliyor. Bilimsel incelemeler bunu doğrulamıyor.

- Amerikan Egzersiz Kurulu yaptığı incelemede sıcak yoga dersi ve normal yoga dersi arasında bir fark görememiş.

- 2013’te sağlıklı erişkinlerden oluşan bir grupta 8 hafta denenmiş. Esneklikleri ve güçleri biraz gelişmiş, az da yağ kaybetmişler. Ancak kalp-damar sistemi ölçümlerinde bir iyileşme görülmemiş.


Clooney evlendikten sonra hızla forma girdi...

Herkes evlenince kilo almıyor, George Clooney gibi forma girenler de var. Evlendikten sonra genç ve akıllı eşinin de etkisiyle olacak hayatında bazı değişikliklere gitmiş. Makarna-et yerine sebze- balık yiyormuş. Çok sevdiği votka ve tekiladan da uzak duruyormuş. (Cindy Crawford’un işletmeci kocasıyla alkollü içecekler geliştirip pazarladıklarını öğrendim) Bikram Yoga yapıyormuş.

Sabahın 6’sında da Cindy gibi kimsecikler uyanmadan soluğu spor salonunda alıyor!

Cindy ile buluşma...

- Sizinle konuşabilir miyim?

Tabii buyrun.

- Sizinle kilo verdim, teşekkür etmek istiyorum.

( Kibarca gülümsüyor) Öyle mi ne kadar güzel!

- Beslenme danışmanlığı yapan bir Türk doktorum. Evlendikten sonra birkaç kilo almıştım. Sporu bırakmıştım.

Bir de tabii mutluydunuz, o zaman insan rahatlıyor, biraz bırakıyor kendini...

- Çok doğru! Neyse, baktım diş doktorum sizin DVD’lerinizle 1,5 beden incelmiş. Ben de ‘Haydi deneyeyim’ dedim.

Hangisini aldınız?

- Next Challenge! (Yeni aşama)
( Gözleri açılıyor) O çok zordur!

- Adını çok beğendim. Sizin kadar kolay yapamıyorum, ilk başlarda çok zorlandım ama şimdi çoğunu yapabiliyorum. 2,5 kilo verdim.
Çok mutlu oldum yararlandığınıza.

- Çok fit ve zarif görünüyorsunuz. TV’da size daha yapılı, iri hatlı görüyoruz. Oysa çok ince bir Cindy Crawford var karşımda şu anda... Haftada kaç defa spor yapıyorsunuz?
Üç kez! (Arkadaşım önceki sabah 6 ‘da spor salonunda görmüş)

- Peki Türk kadınlarına kilo vermeleri, formda olmaları için bir öneriniz var mı?
Yediklerine dikkat etsinler. Ben yediklerime çok dikkat ediyorum, formumu öyle koruyorum.