Doktorun WhatsApp grubundaki paylaşımına suç duyurusu

AA/DHA |  04 Kasım 2019 Pazartesi - 14:42 | Son Güncelleme : 04 11 2019 - 22:36

Samsun'un Bafra ilçesinde görevli bir doktor hakkında, iş arkadaşlarıyla kullandığı WhatsApp grubunda İslami değerlere haraket içeren paylaşımlar yaptığı iddiasıyla aralarında Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ile siyasi partilerin ilçe temsilcilerinin de yer aldığı grup, suç duyurusunda bulundu.

WhatsApp grubunda İslami değerlere hakaret içeren paylaşımlar yaptığı iddia edilen doktor açığa alındı.


Söz konusu paylaşımı kınamak için Bafra Belediye Başkanı Kılıç, AK  Parti Bafra İlçe Başkanı İbrahim Semiz, CHP İlçe Başkanı Vahit Perçin, MHP Bafra  İlçe Başkanı Barbaros Turna, İYİ Parti İlçe Başkanı Aydoğan Yılmaz, Saadet  Partisi İlçe Başkanı Mustafa Öcal, Bafra Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet  Abdurrahman İsmailoğlu ile Diyanet-Sen, Sağlık-Sen, Memur-Sen, Eğitim Bir-Sen  temsilcileri, bazı hastane çalışanları ile vatandaşlar Bafra Devlet Hastanesi  önünde toplandı.
 
Belediye Başkanı Kılıç, burada yaptığı açıklamada, "Toplumun sinir  uçlarıyla oynamaya kimsenin hakkı yok. Hele de doktorluk mesleğini icra eden  birinin bu tür bir olayı doktorlarla ilişkilendirmeye hiç hakkı yok. Yüzlerce,  binlerce doktorla böyle bir paylaşımın ilişkilendirilmesi en azından bu mesleğe  bir hakarettir. Doktora hakarettir. Biz bunu kınıyoruz. Toplum olarak da bunun  takipçisi olacağız." dedi.
 
 
Diyanet-Sen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Murat Akkuş, Bafra Devlet  Hastanesinde görevli doktorların bulunduğu WhatsApp grubunda İslami değerlere  hakaret eden doktor Ş.O'yu kınadıklarını belirtti.
 
Açıklamaların ardından grup, daha sonra Bafra Adliyesine geçerek suç  duyurusunda bulundu.
 
AÇIĞA ALINDI
 
Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, İlçe Devlet Hastanesinde görevli doktorların bulunduğu WhatsApp grubunda İslami değerlere hakaret ettiği öne sürülen doktor Ş.O'nun, hakkında yürütülen soruşturma kapsamında görevden uzaklaştırıldığını belirtti.
 

ETİKETLER