Diyarbakır'da PKK'ya yönelik operasyonda 18 şüpheli yakalandı

AA |  22 Mayıs 2020 Cuma - 13:54 | Son Güncelleme : 22 05 2020 - 14:16

Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda eski DBP eş genel başkanları Mehmet Arslan ve Gülcihan Şimşek ile eski HDP Milletvekili Ayla Akat Ata'nın da aralarında bulunduğu 18 kişi gözaltına alındı.


Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca, PKK/KCK içinde faaliyet  yürüttüklerine dair bilgi elde edilen ve haklarında tanık beyanları bulunan, DBP  ile örgüte müzahir kurum ve kuruluşlarca organize edilen yasa dışı yürüyüş,  oturma eylemi,  kayyum protestosu, basın açıklaması, örgüt cenazesi ve taziyesi  ile PKK'ya yönelik operasyonları protesto, açlık grevi, PKK elebaşı Abdullah  Öcalan'a sözde uygulanan tecriti protesto eylemlerine katılanlara yönelik  soruşturma başlatıldı.
 
İl Emniyet Müdürlüğünce adreslerine düzenlenen operasyonda aralarında  eski DBP eş genel başkanları Arslan ve Şimşek ile eski HDP Milletvekili Ata'nın da bulunduğu 18 kişi gözaltına alındı.
 
Aramalarda cep telefonları, tabletler, çok sayıda toplatma kararı  bulunan kitap ve dergi, ajandalar, SIM kart, hard disk, flash bellek, dizüstü  bilgisayar, örgütsel içerikli tablo, hafıza kartı, CD, örgütsel içerikli  kartpostal, örgütsel doküman ve video kasetler ele geçirildi.
 
Zanlıların emniyetteki işlemleri sürüyor.