Diyarbakır'da bir PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

AA |  21 Temmuz 2019 Pazar - 7:40 | Son Güncelleme : 21 07 2019 - 9:45

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde polisin teslim ol çağrılarına ateşle karşılık veren bir PKK'lı terörist çıkan çatışmada etkisiz hale getirildi.


Diyarbakır'da bir PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.  Sento Caddesi eski havalimanı kavşağı civarında terör örgütü PKK  mensubunun bir apartmanın en üst katında bulunan evde saklandığı ihbarını  değerlendiren Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ile Özel Hareket  polislerince eve operasyon düzenlendi.
 
Operasyonda polislerin teslim ol çağrılarına ateşle karşılık veren  terörist çıkan çatışmada etkisiz hale getirildi. Bir özel harekat polisi ise  yaralandı. Yaralanan polis hastaneye kaldırıldı. Ev sahibi karı koca ekiplerce gözaltına alınırken, bölgedeki güvenlik  önlemi artırıldı.
 
BAKANLIKTAN AÇIKLAMA 

Operasyona ilişkin İçişleri Bakanlığı açıklama yaptı. Yapılan açıklamada "Diyarbakır' da iç güvenlik operasyonları kapsamında,  terör örgütünün kırsal alandan gelerek  şehirde faaliyet yürüttüğü tespit edilen,  BTÖ mensubu Mücahit Yılmaz etkisiz hale getirilmiş, iki kişi gözaltına alınmıştır. Etkisiz hale getirilen şahsın kaldığı yerde yapılan aramada, başkası adına düzenlenmiş sahte kimlik, silah, mühimmat  ve çok sayıda  örgütsel döküman ele geçirilmiştir" denildi.