Diyanet İşleri Başkanlığı öğretmen ve çocuk gelişimcisi alıyor! Diyanet İşleri personel alımı başvuruları nasıl yapılır?

17 Haziran 2020 Çarşamba - 9:35 | Son Güncelleme : 17 06 2020 - 9:35

Diyanet İşleri Başkanlığı, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puanlarına göre öğretmen ve çocuk gelişimcisi alımı yapacak. Peki, Diyanet İşleri Başkanlığı öğretmen ve çocuk gelişimcisi başvuruları nasıl yapılır? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı başvuru şartları...


Diyanet İşleri Başkanlığı öğretmen ve çocuk gelişimcisi alıyor. Personel alımı  Kamu Personel Seçme Sınavı  (KPSS) puanlarına göre yapılacak. Peki, Diyanet İşleri Başkanlığı öğretmen ve çocuk gelişimcisi başvuruları nasıl yapılır? İşte Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı başvuru şartları...
 
Diyanet İşleri Başkanlığının internet sitesinde yer alan duyuruya göre, merkez teşkilatında açık bulunan kadrolar için üniversitelerin çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliği, anaokulu öğretmenliği, çocuk gelişimi ve okul  öncesi eğitimi öğretmenliği, okul öncesi öğretmenliği lisans programları ile  çocuk gelişimi ve eğitimi bölümlerini bitiren adaylardan toplam 10 personel  alınacak.
 
KPSS puan sırası esas alınarak alım yapılacak boş kadro sayısının 3  katı kadar aday sözlü sınava çağrılacak.
 
BAŞVURU ŞARTLARI
 
Öğretmen alımı için 2018 veya 2019'da sınavın KPSSP121-16 puan  türünden en az 60, çocuk gelişimcisi için de 2018'de B grubu kadrolar için  yapılan sınavın KPSSP3 puan türünden en az 60 alma ve pedagojik formasyon  belgesine sahip olma şartı bulunuyor.
 
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI NASIL YAPILACAK? 
 
Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 22 Haziran-6 Temmuz 08.30-16.30  saatlerinde "sinav.diyanet.gov.tr" adresi üzerinden sınav başvuru formunu  doldurduktan sonra, başvurularını onaylatmak üzere aynı tarihlerde istenen  belgelerle herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne şahsen müracaatta bulunacak.
 
BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN
 
İstenen belgeleri getirmeleri halinde yurt dışındakiler ile askerlik  görevini yapmakta olanların başvuru onaylatma işlemlerini üçüncü şahıslar  gerçekleştirebilecek.
 
Sınava ilişkin tüm duyurular da Diyanet İşleri Başkanlığının internet  sitesinde ve aynı sitedeki İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasında ilan  edilecek.
 
Alımlara ilişkin detaylı bilgiye, Başkanlığın internet sitesinden  ulaşılabilecek.
 
DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI İÇİN TIKLAYIN