Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Japonya'da

AA |  21 Haziran 2017 Çarşamba - 7:50 | Son Güncelleme : 21 06 2017 - 7:50

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Japonya'da bu ülkenin iş dünyasından üst düzey yetkilileri kabul etti.


Çavuşoğlu, başkent Tokyo'da bir otelde önce Türk-Japon İş Konseyi Eş  Başkanı ve Mitsubishi Electrics firmasının Üst Düzey Yöneticisi (CEO) Kenichiro  Yamanishi başkanlığındaki iş adamı heyetiyle görüştü.
 
Görüşmede, iki ülke arasındaki iş birliği ve yatırım fırsatlarına  ilişkin fikir alışverişinde bulunuldu.
 
Sonrasında Türkiye ile Japonya arasındaki turizm fırsatlarını  geliştirmek amacıyla ülkedeki seyahat acentelerinin temsilcileriyle bir araya  gelen Çavuşoğlu, yetkililerle yuvarlak masa toplantısı gerçekleştirdi.
 
Türkiye'den Japonya'ya 14 yıl aradan sonra Dışişleri Bakanı düzeyinde  yapılan ilk resmi ziyaret çerçevesinde dün Tokyo'ya gelen Çavuşoğlu, MÜSİAD  Japonya Başkanı Münir Güzel ve beraberindeki heyeti kabul etmişti.
 
Bakan Çavuşoğlu, programı kapsamında bugün Japon mevkidaşı Fumio  Kishida ile bir araya gelerek heyetlerarası görüşme gerçekleştirecek. Japonya  Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanı Hiroshige Seko'yla da görüşecek Çavuşoğlu'nun,  yarın Başbakan Şinzo Abe tarafından