Diriliş Ertuğrul 91. yeni bölümüyle final yapıyor!

14 Haziran 2017 Çarşamba - 11:47 | Son Güncelleme : 14 06 2017 - 12:01

Diriliş Ertuğrul 91. yeni bölümüyle bu akşam TRT 1 ekranlarında olacak. Diriliş Ertuğrul sezon finaline girerek ekranlara bir süre veda edecek. Peki Diriliş Ertuğrul'da izleyicileri nasıl bir final bekliyor? İşte detaylar...


Diriliş Ertuğrul sezon finali fragmanı yayınlandı. Bu akşam izlenebilecek olan Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Bey'in hedefi Karacahisar Kalesi oluyor, peki amacına ulaşabilecek mi? Diriliş Ertuğrul'da nasıl bir final yaşanacak? İşte merak edilen yeni bölüm fragmanı...

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 91. YENİ BÖLÜM FRAGMANI 

Diriliş ´Ertuğrul´ 91. bölüm fragmanıvideo için tıklayın

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 91. YENİ BÖLÜM ÖZETİ

Büyük bir orduyla birlikte Hanlı Pazar’a baskın yapmak üzere gelen Vasilius, Ertuğrul’un tuzağına düşmüş ve Ertuğrul tarafından öldürülmüştür. Ertuğrul şimdi gözünü Karacahisar kalesine dikmiştir. Peki Sultan, Kalenin fethi için ordusuyla Ertuğrul’a destek olacak mıdır? Ertuğrul başsız kalan kaleye Selçuklu sancağını dikebilecek midir? 

Diğer yandan Ekaterina, kaledeki boşluktan istifade ederek imparatora mektup yazmış ve yetki istemiştir. Ertuğrul’ların ve Çavdar’ların zaaflarını bilen Ekaterina’nın bu talebi imparator tarafından kabul görecek midir? Ekaterina Ertuğrul’a karşı nasıl bir hamlede bulunacaktır?
 
DİRİLİŞ ERTUĞRUL 90. SON BÖLÜMÜNDE NELER OLDU? 
 
Bir süredir sessizliğini koruyan Vasilius Nikea’dan gelen büyük orduyla birlikte güç toplamış ve Sultan’ın casusunu yakalayarak Ertuğrul’ları büyük bir tuzağa düşürmüştür. Ertuğrul’lar büyük zayiat vermiş, Aliyar ciddi bir ok darbesi almıştır. Peki Ertuğrul’lar Vasilius’un bu büyük saldırısından kurtulabilecek midir? Aliyar yaşayacak mıdır? Diğer yandan Halime doğum sancıları içinde kıvranmaktadır. Çocuk ters gelmekte ve ebeler bir türlü doğumu gerçekleştirememektedir.
 
Halime son olarak kendinden geçmiş ve herkes çaresiz kalmıştır. Ebeler var güçleriyle çaba harcamaktadırlar. Peki ebelerin bu çabası netice verecek midir? Halime Sultan kurtulacak mıdır? Bebek yaşayacak mıdır? Diğer yandan Sultan Aleaddin Ebu Mansur adıyla Kayı Obasına gelmiş, incelemelerde bulunmuştur. Peki Sultan Aleaddin’i Konyadan kayı obasına tebdil-i kıyafet getiren sebep nedir? Sultan’ın burada olması ne gibi neticeler doğuracaktır?