Diriliş Ertuğrul 3. yeni sezon ne zaman başlayacak?

26 Ekim 2016 Çarşamba - 10:34 | Son Güncelleme : 26 10 2016 - 10:48

Diriliş Ertuğrul takipçileri için sevindirici haber geldi. Diriliş Ertuğrul 3. yeni sezonu ile 26 Ekim Çarşamba akşamı TRT 1 ekranlarında olacak. Diriliş Ertuğrul'un yeni sezonunda nasıl maceralar yaşanacak... Diriliş Ertuğrul bu akşam TRT 1'de.


TRT 1'de uzun zamandır yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisi 2 sezonunu başarıyla tamamladı. Diriliş Ertuğrul 3. sezonun ilk bölümüyle bu akşam izleyicilerinin karşısına çıkacak. Uzun zamandır başlaması merakla beklenen Diriliş Ertuğrul, izleyenleri bu akşam ekrana kilitleyecek. 

Engin Altan Düzyatan, Ertuğrul için zorlu bir süreç olduğunu kaydederek, şöyle devam etti:
 

"Ertuğrul'un ağzıyla söylersek, aslında deli taylar dolaşıyor ve hani hala etrafa karşı yapmak istediği çok şey var ama beyliğin de getirdiği onu dizginleyen başka bir durum daha var ortada. Artık tek başına hareket edemeyen, diğer beyleriyle istişare etmek durumunda olan bir Ertuğrul ile karşı karşıya kalıyoruz. İkisinin arasında zorluk çeken ama hani oyun tahtasında artık piyon değil de hala vezir olmasa da bir şah, belki bir fil ya da bir at diyebileceğimiz bir aşamaya geçiyoruz aslında." 
 

Düzyatan, kendisinin 37 yaşında olduğunu, dizide ise Ertuğrul'un 32- 33 yaşlardaki halini canlandırdığını aktardı.
 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 3. SEZON 2. FRAGMANI
 

 

Yapımcılığını Tekden Film'in üstlendiği Diriliş Ertuğrul dizisinin başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Kaan Taşaner, Hülya Darcan, Esra Bilgiç, Didem Balçın yer alıyor. Ekranların fenomen dizilerinden olan Diriliş Ertuğrul dizisi yeni sezon fragmanı yayınlandı. Günlerdir ne zaman ekrana geleceği merak edilen Diriliş Ertuğrul dizisinin yayın tarihi belli oldu.
 

TRT 'in izlenme rekorları kıran dizisinden izleyicisine müjdeli haber..Dizinin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2 sezondur devam eden hikayenin dışında, başka bir hikaye ile 26 Ekim'de izleyici karşısına çıkacaklarını söyledi.
 

"Ertuğrul" karakterinin yeni sezonda Kayı beyi olduğunu aktaran Bozdağ, "Ertuğrul Bey’in yolculuğunda başka bir hikaye başlayacak. Biraz gecikmeli gibi oldu ama yeni sezona başka bir hazırlıkla başlıyoruz. Yeni mekanlar, yeni obalar oluşturuldu. Yeni konseptler oluşturuldu ve yolculuğumuzda Bilecik Söğüt’e doğru gidiş var ve bu yıl da Ankara Karacadağ’daki hikayeleri ekrana getirmeye çalışacağız." diye konuştu.
 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL 3. SEZON FRAGMANI
 


 

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SEZON FİNALİNDE NELER YAŞANDI?
 

TRT 1 ekranlarının fenomen dizisi Diriliş “Ertuğrul”un 61.Bölümünde Ertuğrul, yaşanan hengâmede yaralanan ağabeysini obaya getirmiştir. Sungur Tekin’in yaralanması Kayı otağında tansiyonu daha da yükseltir. Gündoğdu, bütün olanlardan Ertuğrul’u sorum tutar.  Tüm yaşananlara, kendilerini dinlemeyen Ertuğrul’un neden olduğunu söyler. İki kardeş arasında sert bir tartışma çıkar. Bu sert tartışmanın üstüne Hayme’nin gelmesi olayı daha da büyütmüştür. Sungur Tekin’in yaralandığını öğrenen Hayme adeta yıkılır. Bu durum bütün iplerin kopmasına neden olmuştur. Nice vakittir Süleyman Şah’ın evlatları arasında yaşananlar, artık durdurulamaz bir hale gelmiştir. Gündoğdu, annesine rest çekerek beylik seçimi için toyu toplamasını ister.  Hayme, oğlunun bu isteğini kabul eder. Gündoğdu, Kayılar’a Bey seçilerek hem Ertuğrul’u durduracağını hem de obasını bütün tehlikelerden kurtaracağını planlar. Ancak, Ertuğrul’ da Kayılar’a bey olmak için aday olmuştur. Her iki kardeş de sıkı bir seçim çalışması yaparlar. Toyda yapılan seçimle Gündoğdu Kayılar’ın yeni beyi seçilir. Bu yaşananların üzerine Ertuğrul artık birlikte yaşamalarının mümkün olmadığını söyler. Ertuğrul kendisine inananlarla birlikte Bizans sınırına göç edeceğini açıklayarak toydan ayrılır. Hayme’nin bütün çabalarına rağmen Ertuğrul bu kararından dönmez. Ayrılık için çalışmalar başlamıştır. 

 
TRT1 ekranlarının ilgiyle izlenen dizisi Diriliş Ertuğrulda bu hafta; Ertuğrul’la, annesinin vedasında neler yaşanacak? Sungur Tekin alp başı olarak Ertuğrul’un alpları da götürmesine izin vermemesine Ertuğrul’un tepkisi ne olacak? Akça Bey’in Ertuğrul’a oynadığı oyun nedir? Göç kervanını nasıl bir tehlike bekliyor? Halime’yi hangi olay yıkar? Bütün bu soruların cevabı Diriliş 61. Bölümde yanıt buldu.


DİRİLİŞ ERTUĞRUL'UN "CANDAR BEY'İ KALP KRİZİ GEÇİRDİ


Diriliş Ertuğrul'un 3. sezonunda dahil olan oyunculardan olan ve Candaroğulları Beyliğinin Candar Beyi karakterine can veren usta oyuncu Erden Alkan'ın kalp krizi geçirdiği öğrenildi.
 

ERDEN ALKAN KİMDİR?
 

Erden Alkan, 12 Şubat 1941 tarihinde Giresun’da dünyaya geldi. Lise eğitimini Vefa Lisesi'nde tamamladıktan sonra Viyana'daki Max Reinhardt Tiyatro Okulu'na giden Alkan kariyerine 1970 yılında Ölüm Emri adlı yapım ile başlamıştır. En son Fetih 1453 filminde ekranlara gelen oyuncu şimdi ise Diriliş Ertuğrul’un yeni sezonunda TRT 1 ekranları aracılığı ile sevenleri karşısına çıkacak.