DGS tercih işlemleri bugün başlıyor! (2017 DGS tercih kılavuzu)

19 Eylül 2017 Salı - 9:01 | Son Güncelleme : 19 09 2017 - 9:01

DGS tercih işlemleri bugün itibariyle başlayacak. ÖSYM tarafından DGS tercih kılavuzu yayınlandı. 26 Eylül'de sona erecek olan DGS tercihleri "https://ais.osym.gov.tr" internet adresi üzerinden yapılacak.


 

Binlerce öğrenci DGS tercihlerinin ne zaman başlayacağını merak ediyordu. ÖSYM'den beklenen haber geldi: DGS tercihleri 19-26 Eylül tarihleri arasında "https://ais.osym.gov.tr" üzerinden bireysel olarak yapılacak.

2017 DGS TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

YÖK tarafından, 2017 meslek yüksekokulları ile açıköğretim önlisans programları mezunlarının lisans öğrenimine, DGS kayıt tarihleri arasında, yükseköğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt  yaptıramayan öğrencilere ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:
 
"2017 yılı DGS kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından  mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavı, tek ders sınavı vb. başararak  mezuniyet hakkı elde eden önlisans öğrencilerinin bu durumlarını belgelemeleri  kaydıyla 2017-2018 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıcına kadar, 2017 DGS'de kayıt hakkı kazandıkları lisans programlarına kayıt yaptırabilmeleri 13 Eylül 2017 tarihli Yürütme Kurulu toplantısında uygun bulunmuştur."
 
DGS tercihleri  bugün başlıyor
 
Öte yandan, ÖSYM tarafından yapılan duyuruda, 2017 DGS tercih işlemlerinin yarın başlayacağı bildirildi. Duyuruda, işlemlerin 26 Eylül 2017 tarihinde sona ereceği belirtilerek, adayların tercihlerini bireysel olarak ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr " internet adresinden elektronik ortamda yapacakları bildirildi.