DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS soru ve cevapları yayınlandı!

27 Temmuz 2017 Perşembe - 11:51 | Son Güncelleme : 27 07 2017 - 11:51

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) soru ve cevapları ÖSYM tarafından açıklandı. Adaylar DGS sonuçları için ise gün sayıyor. Peki DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?


DGS sonuçları içi geri sayım sürüyor. Geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından açıklanan DGS soru ve cevaplarının ardından DGS sonuçları için heyecan katsayısı yükseldi. Peki DGS sonuçları ne zaman açıklanacak? DGS sonuçları için ÖSYM'den açıklama yapıldı mı? İşte DGS için merak edilen detaylar...

DGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
 
DGS 2017 sınavının soruları ve cevaplarının önümüzdeki günlerde erişime açılması bekleniyor. Adaylar sınav sonuçlarını da heyecanla bekliyor. ÖSYM sınav takvimine göre 2017 DGS sonuçları 29 Ağustos 2017 tarihinde açıklanacaktır. 
 
DGS SORULARI VE CEVAPLARI YAYINLANDI 
 
23 Temmuz 2017 tarihinde uygulanan 2017- Dikey Geçiş Sınavı (2017-DGS) Temel Soru Kitapçığı,  sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 25 Temmuz 2017 tarihinde saat 10:00’dan itibaren erişime açılacaktır. Sınava başvuran adaylar,  10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile soruların tamamına erişebileceklerdir. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir.
 
2017- DGS Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı (%10) aşağıdaki bağlantıdan erişime açılmıştır.
 
Merkezimiz tarafından yapılan sınavlarda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara; şekil, grafik, tablo, resim gibi görsel verilerin yer aldığı sorular ile karmaşık ifade içeren sorular sorulmamaktadır.
 
2017-Dikey Geçiş Sınavı (2017-DGS) sınavında, yardımcılı görme engelli adaylara  sorulmayan sorular (% 10) testlere göre aşağıda verilmiştir.
 
Sayısal Bölüm: 54. soru
Sözel Bölüm: Yok
 
Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.
Adaylara saygıyla duyurulur.