DGS giriş yeri sorgulaması nasıl yapılır?

17 Temmuz 2017 Pazartesi - 10:28 | Son Güncelleme : 17 07 2017 - 10:28

DGS sınavı için geri sayım başladı. Adaylar DGS giriş belgesini nasıl alacaklarını merak ediyor. ÖSYM'nin resmi internet sitesinden T.C. kimlik numarası ve şifre ile DGS giriş yeri sorgulaması yapılabiliyor.


Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 23 Temmuz Pazar günü gerçekleşecek. Adaylar ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden DGS giriş belgelerini alabilir. İşte DGS sınavına dair ÖSYM duyurusu...

2017-DGS 23 Temmuz 2017 tarihinde saat: 10.00’da uygulanacak olup sınavın başlama  saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacaktır.  Saat 09.45’ten sonra adaylar, sınav binalarına alınmayacaklardır.

DGS SINAVI GİRİŞ YERİ SORGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ.

ÖSYM DUYURUSU:

2017-LYS: Cevap Kâğıtlarının, Aday Cevaplarının ve Soru Kitapçıklarının Görüntülenmesi
 
10-11 ve 17-18 Haziran 2017 tarihlerinde uygulanan 2017 Lisans Yerleştirme Sınavlarına (2017-LYS) giren adayların cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi https://ais.osym.gov.tr üzerinden 15 Temmuz 2017 tarihinde saat 14:15’den itibaren erişime açılmıştır.
 
Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kağıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir.  İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.  
 
Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.
 
Adaylara saygıyla duyurulur. 
 
ÖSYM BAŞKANLIĞI