Devlet-millet Ali için seferber oldu

13 Ocak 2018 Cumartesi - 2:30 | Son Güncelleme : 13 01 2018 - 2:30

Ardahan’da 3.5 yaşındaki lösemili Yusuf Ali Gökçe için kök hücre bağışı kampanyası başlatıldı. Vali Mehmet Emin Bilmez’in eşi Meral Bilmez, asker, polis ve öğrenciler de kan vererek kampanyaya katıldı


Ardahan’da Melike-Engin Gökçe çiftinin tek çocukları Yusuf Ali Gökçe, Ekim ayında lösemi teşhisi ile tedavi altına alındı. Sosyal medyada başlayan kök hücre çağrısı, Türk Kızılayı işbirliği ile kampanyaya dönüştü. Kongre Caddesi’ndeki Kızılay Kan Merkezinde gerçekleştirilen kan ve kök hücre kampanyasına büyük ilgi oldu. Ardahanlılar’ın yanı sıra Vali Mehmet Emin Bilmez’in eşi Meral Bilmez, asker, polis ve öğrenciler, Yusuf Ali Gökçe için kan ve kök hücre bağışında bulundu. Yusuf Ali için asılan ‘Evimi, odamı ve oyuncaklarımı özledim’ yazılı pankart görenleri duygulandırdı.
 
Küçük Yusuf Ali Gökçe için toplanan kalabalığı gördüğünde duygulandığını söyleyen dedesi Yusuf Gökçe, “Şu an İstanbul’da tedavisi sürüyor. Acil ilik nakli bekliyor. Yusuf Ali daha çok küçük. Bu insanların desteğine ihtiyacı var. İnşallah bu insanların sayesinde hayata dönecek. Destek veren bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederiz” dedi.
 
Yusuf Ali Gökçe için sosyal medyada kampanya başlatan ve destek veren avukat Baran Çoban ise “Beklediğimizden daha çok ilgi var. Buradan bir kez daha duyuruyoruz. Yusuf Ali kardeşimiz için tüm Türkiyede Kızılay şubelerine giderek kök hücre bağışında bulunmalarını rica ediyoruz. Evini ve oyuncaklarını özleyen Yusuf’u evine oyuncaklarına ve sevdiklerine kavuşturalım” diye konuştu.
 
Babadan teşekkür  
 
VATAN, ilik bulunması için kampanya başlatılan Yusuf Ali’nin babasıyla görüştü. Yusuf Ali’nin babası Engin Gökçe, oğlunun tedavi gördüğü Cerrah Paşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nden Medical Park Hastanesi’ne sevk edildiğini belirterek, “Yusuf Ali son kemoterapi sürecini burada tamamlayacak. Yusuf Ali’nin kurtulması için çok sayıda bağış var. Yapılan bağışlardan uygun ilik bulunulacağını umut ediyoruz. İlik bulunur bulunmaz burada nakil gerçekleşecek. Seferberlik başlatan herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

ETİKETLER