Deniz Feneri’nde 4 gözaltı daha!

AA |  13 Temmuz 2011 Çarşamba - 2:56 | Son Güncelleme : 13 07 2011 - 2:56

Gözaltına alınan kişilerin kimlikleri belli oldu


Eski RTÜK Başkanı Zahid Akman ile Kanal 7’nin 3 yöneticisinin tutuklandığı Deniz Feneri soruşturmasında, dün de İstanbul’da 4 kişi gözaltına alındı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü Almanya’daki “Deniz Feneri e.V.” bağlantılı soruşturma kapsamında eski RTÜK Başkanı Zahid Akman ve Kanal 7 yöneticilerinin tutuklanmasının ardından dün de 4 kişi gözaltına alındı. İstanbul’da gözaltına alınan Hacı Nayır, Ali Solak, Cüneyt Kavas ve Zeynep Kuzucu, karayoluyla Ankara’ya götürüldü. Görevleri ve neyle suçlandıkları açıklanmayan 4 kişi, önce Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne götürülecek ardından da bu sabah saat 9.00’dan itibaren adliyeye çıkarılacak. Zanlılar, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcıları Nadi Türkaslan, Abdulvahap Yaren ve Mehmet Tamöz tarafından sorgulanacak.

Önceki gün tutuklanan RTÜK üyesi Zahid Akman da dün görevinden istifa etti. Akman, Sincan Cezaevi’nden istifa dilekçesini RTÜK’e gönderdi. RTÜK’te görev süresi sona erecek 3 üyelik için yarın TBMM’de seçim yapılması bekleniyor.

Akman istifa etti

Taha Yücel, Vahap Darendeli ve Korkmaz Alemdar’ın görev sürelerinin sona ermesi nedeniyle yapılacak seçimde Akman’dan boşalan üyelik için de seçim yapılması bekleniyor. RTÜK üyelikleri için Ak Parti’nin 2, CHP ve BDP’nin de birer üyelik kontenjanı bulunuyor. BDP grubu Meclis’i boykot ettiği ve henüz and içmediği için aday göstermesinde sıkıntı yaşanabileceğine dikkat çekiliyor. Ancak Meclis Başkanı ile bugün yapılacak görüşmede uzlaşma sağlandığı takdirde BDP grubunun and içebileceği ve aday gösterebileceği de belirtiliyor. MHP kontenjanından daha önce seçilmiş üyenin görev süresi henüz dolmadığı için MHP aday göstermeyecek.

ETİKETLER

0