Deniz Baykal, Meclis'te yemin etti! İşte o görüntüler

21 Şubat 2019 Perşembe - 12:32 | Son Güncelleme : 21 02 2019 - 15:30

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Meclis'te milletvekili yemini etti. Baykal Meclis'e tekerlekli sandalye ile geldi. İşte aylar sonra ilk görüntüleri...


Beyne giden damarlardan birinin tıkanması sonucu 16 Ekim 2017'de hastaneye götürülen ve uzun zamandır tedavi gören CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal milletvekili yeminini edememişti.Meclis Genel Kurul'u, TBMM Başkanvekili Levent Gök başkanlığında toplandı. TBMM Başkanvekili Levent Gök, "Bugün özel bir gün. Türk siyasetinin  duayeni, TBMM'nin geçici başkanlarından değerli devlet adamı, değerli büyüğüm  Sayın Deniz Baykal'ı, bugün, uzun bir aradan sonra TBMM'de görmekten büyük bir  mutluluk diliyorum. Aramız hoş geldiniz." dedi. Gök, Deniz Baykal'ı, milletvekili yemini etmek üzere kürsüye davet  etti. 
 
Baykal, tekerlekli sandalyede, görevlilerin yardımıyla kürsüye geldi.  Bu arada milletvekilleri Baykal'ı ayakta alkışladı. Baykal, kürsüye gelirken  milletvekillerini eliyle selamladı. Baykal, kürsüde milletvekili yemini etti. Yeminin ardından da Genel  Kurulda bulunan milletvekilleri Baykal'ı yine alkışladı.
 
 
Levent Gök, "Sayın Baykal bugün hepimize büyük bir mücadele örneği  göstermiştir. Kendisine sağlık ve esenlikler dilerim." dedi. Yemin sırasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel  Başkanı Devlet Bahçeli ile TBMM Geçici Başkanı Celal Adan da Genel Kurulda hazır  bulundu.    Deniz Baykal'ın eşi Olcay Baykal, kızı Aslı Baykal, Eski TBMM Başkanı  Hikmet Çetin, bazı milletvekilleri, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de  yemini izledi. Eşi Olcay Baykal ile bazı milletvekillerinin yemin sırasında  duygulandığı görüldü.
 
  
 
Deniz Baykal, yoğun bakımda 51 gün süren tedavisinin ardından fizik tedavi için Almanya'ya gitti. Geçen 20 Mart'ta Türkiye'ye dönen Deniz Baykal, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi görürken, mayıs ayında farklı bir tedavi için Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim Araştırma Hastanesi'ne nakledildi.Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal, babasının Ankara'daki tedavisinin 1 Nisan'da tamamlanmasının öngörüldüğünü kaydetmişti.
 
Baykal'ın eşi Olcay Baykal gözyaşlarını tutamadı.