Demirtaş'a Türk bayraklı protesto

29 Temmuz 2015 Çarşamba - 18:27 | Son Güncelleme : 29 07 2015 - 19:28


HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Türk Tabipleri  Birliği (TTB) Genel Merkezini ziyaretinin ardından bazı esnaf tarafından protesto  edildi. 
 
Demirtaş, milletvekilleri ve partililerin bulunduğu heyet, TTB Merkez  Konseyi Başkanı Bayazıt İlhan tarafından bina girişinde karşılandı. TTB Genel  Merkezindeki görüşme, basına kapalı gerçekleşti. 
 
Selahattin Demirtaş'ın ziyaretini öğrenen merkez çevresindeki bazı  esnaf, kapattıkları iş yerlerinin camları ve TTB Genel Merkezinin bulunduğu  binanın girişine Türk bayrakları astı. Bayraklar, çevredeki vatandaşlara da  dağıtıldı. 
 
 
AK Parti Çankaya İlçe Başkanlığı binasına da Başbakan Ahmet  Davutoğlu'nun posteri ile Türk bayrakları asıldı. 
 
Demirtaş, görüşme sonrasında aracına giderken "Şehitler ölmez vatan  bölünmez", "PKK dışarı", "Taksim'e gidin Taksim'e" sloganlarıyla protesto edildi,  yuhalandı. 
 
Esnaf Ahmet Sağlam, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Kendi grubundan,  PKK'ya silah taşıyan milletvekilini eleştirmeyen, askerimizi şehit eden PKK  hakkında hiçbir söz söylemeyen bir parti başkanını, parti başkanı olarak kabul  etmiyoruz" dedi. 
 
Kendisine en manidar cevabı vermek adına da böyle bir eylemi uygun  gördüklerini ifade eden Sağlam, bunun için de vatandaş ve esnaf olarak eylem  yaptıklarını söyledi. 
 
  
 

ETİKETLER