Dava AKP’nin gerçek yüzünü bir kez daha ortaya çıkardı

12 Eylül 2008 Cuma - 0:05 | Son Güncelleme : 12 09 2008 - 0:05

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Almanya’da süren Deniz Feneri Derneği davasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.


AKP’yi eleştiren Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

* Devlet kurumları neden harekete geçmiyor? MASAK’ın, denetim elemanlarının elini kolunu kim bağladı? Bir siyasi otoritenin baskısı olmasa, bu kadar rezaletlerin döndüğü ortamda, devletin sessiz kalması mümkün mü?

* Başbakan Erdoğan, Almanya seyahatinde kaç kez Deniz Feneri Derneği yöneticileriyle bir araya geldi? AKP, Türkiye Cumhuriyeti’nin bir hukuk devleti olduğunu dünyaya göstermek, hukukun üstünlüğünü gerçekten de ortaya koymak istiyorsa, ’kim yaparsa yapsın samimi olarak tüm yolsuzluk olaylarının üstüne giderim’, ’Türkiye Cumhuriyeti bir kara para aklayan ülke değildir’diyebiliyorsa şunları yapmalıdır: Adalet Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı derhal harekete geçmelidir. Din duyguları kullanılarak tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenlerden hesap sorulmalıdır. Almanya’daki karmaşık ve yasadışı ilişkiler içinde olan ve halen Almanya’da soruşturulan, yasadışı kurye Zahid Akman, RTÜK Başkanlığı’ndan derhal, gecikmeksizin istifa etmelidir.

ETİKETLER

0