Darbeciler Balyoz ve Ergenekon sanıklarını tutuklayacaklarmış!

25 Temmuz 2016 Pazartesi - 16:00 | Son Güncelleme : 25 07 2016 - 16:04

Türkiye’yi sarsan darbe girişiminde, FETÖ'cü cuntanın yeni bir planı olduğu anlaşıldı...


Türkiye’yi sarsan darbe girişiminde, FETÖ'cü darbecilerin yeni bir planı olduğu anlaşıldı. Darbeci çetenin, girişimin başarılı olması durumunda gözaltına alacakları binlerce kişiyi bile önceden tespit ettikleri belirlendi.
Habertürk'ten Nihat Uludağ'ın haberine göre darbecilerin başarılı olması halinde Ergenekon ve Balyoz davalarında isimleri geçen 72’si general ve amiral, 271’i subay, 54’ü ise astsubay rütbesiyle görev yapan 400 askerin yeniden gözaltına alınmasının planlandığı ortaya çıktı.

BALYOZ'DAN YARGILANAN ASKERLER ÇATIŞTI

Karar'ın haberine göre ise darbe girişimi sırasında 5 subayın, beylik tabancalarıyla lojmandan çıkıp Jandarma Genel Komutanlığı'nda çatıştığı aktarıldı.

Jandarma Genel Komutanlığı Karargahı’nın ele geçirilmesini, Balyoz davası mağduru 3 komutan ile muvazzaf iki arkadaşının önlediği ortaya çıktı. 18 hainle çatışmaya giren 5 asker, destek gelene kadar karargahın ele geçirilmesini önledi.

Kumpas olduğu ortaya çıkan Balyoz davasında 16 yıl hapis cezasına çarptırılan ve daha sonra beraat eden emekli Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu, Jandarma Kurmay Albaylar Aziz Yılmaz, Ali Demir ile muvazzaf Albaylar Nurettin Alkan ve Güven Şaban’ın Jandarma Genel Komutanlığı’nda darbecilere karşı direnen ilk askerler olduğu öğrenildi.

Kurmay Albay Aziz Yılmaz, arkadaşlarını arayıp bazı askerlerin darbe kalkışmasına giriştiğini ve bir an önce Jandarma Genel Komutanlığı’na gidip hainleri etkisiz hale getirilmesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine de 5 muvazzaf subay, askeri lojmanlarda yakın oturdukları için tek araçla sivil giysilerle yola çıktılar. Yanlarına sadece beylik tabancalarını alan komutanlar, Jandarma karargahına vardıklarında sayılarının 18 olduğu belirtilen darbeci askerlerle çatıştı. Jandarma Karargahı’na ilk giren subaylar Kurmay Albay Aziz Yılmaz ve arkadaşları, darbecilere direnerek karargahın ele geçirilmesini önledi. Çatışmada Albay Nurettin Alkan omzundan yaralanırken, komutanlara desteğin gelmesiyle 18 darbecinin etkisiz hale getirildiği öğrenildi.

ETİKETLER