Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüştü

AA |  12 Şubat 2020 Çarşamba - 11:51 | Son Güncelleme : 12 02 2020 - 12:50

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye’nin İdlib bölgesindeki gerilimi görüştü.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet  Başkanı Vladimir Putin,telefonda görüştü. Görüşmeye ilişkin Türkiye ve Rusya'dan peş peşe açıklamalar geldi.  İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada da  görüşmede, İdlib'deki  son gelişmeler başta olmak üzere, bölgesel konular ele alındı" ifadeleri kullanıldı. 

 Kremlin Sarayı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Putin ve Erdoğan'ın  gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde Suriye krizinin ele alındığı bildirildi. Her iki liderin krizin çeşitli yönleri üzerinde müzakerelere devam  ettiği belirtilen açıklamada, özellikle İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesinde  kötüleşen durumun ele alındığı kaydedildi. Açıklamada, “Görüşmede 17 Eylül 2018’deki Soçi muhtırası dahil  Rus-Türk anlaşmalarının tam olarak uygulanmasının önemi vurgulandı. Bu amaçlar  için ilgili kurumların aracılığıyla ilave temasların yapılması kararlaştırıldı”  denildi.

 
  
 
  
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet  Başkanı Vladimir Putin, Suriye’nin İdlib bölgesindeki gerilimi görüştü. 
 

ETİKETLER

erdoğan putin rusya