Cumhurbaşkanı Erdoğan Paraguay'da bir ilke imza attı

AA |  02 Aralık 2018 Pazar - 18:58 | Son Güncelleme : 02 12 2018 - 19:28

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arjantin’deki G20 zirvesinin ardından geçtiği Paraguay’da Devlet Başkanı Benitez tarafından törenle karşılandı. Erdoğan Paraguay’a resmi ziyaret düzenleyen ilk Cumhurbaşkanı oldu. Paraguay'da ikili ilişkilere dair pek çok konuda anlaşma yapılması öngörülüyor.


Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslarda bulunmak üzere özel uçak "TC-TRK" ile TSİ 18.15'te Paraguay'ın başkenti Asuncion'a geldi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Silvio Pettirossi Havalimanı'na gelişinde, Paraguay Dışişleri Bakanı Luis Alberto Castiglioni, Paraguay Devlet Törenleri ve Protokol Genel Müdürü Federico A. Gonzales, Mihmandar Tuğgeneral Juan Ramon Meza Gomez, Türkiye'nin Asuncion Büyükelçisi Armağan İnci Ersoy, Asuncion Fahri Konsolosu Ana Manuela ve Ciudad del Este Fahri Konsolosu Alejandro Mohammed Mana tarafından karşılandı.
 
 
 
Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da Asuncion'a geldi.

ETİKETLER