Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı, o görevlere atama yapıldı!

AA |  18 Ocak 2019 Cuma - 7:13 | Son Güncelleme : 18 01 2019 - 7:13

Cumhurbaşkanlığı, Ticaret Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ile bazı kamu kurum ve kuruluşlarına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.


Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan  kararlara göre, Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Üyeliğine  Rasim Özdenören, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Koruma Hizmetleri Genel  Müdürlüğüne Ramazan Bal, Ticaret Bakan Yardımcılıklarına Sezai Uçarmak ve Rıza  Tuna Turagay atandı.
 
Adalet Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Bilal Temel, Aile,  Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığına Zeliha  Sağlam, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı Genel Sağlık Sigortası Genel  Müdürlüğüne Mustafa Özderyol, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları  Kurulu Üyeliğine Nigar Hülya Çavuşoğlu, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı  Başkanlığında (TİKA) açık bulunan Başkan Yardımcılığına ise Rahman Nurdun  getirildi.
 
Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ) Genel Müdürlüğü I. Hukuk Müşaviri  İlhan Demirtaş görevden alınarak bu suretle boşalan I. Hukuk Müşavirliğine  Ayşegül Hacıömeroglu Ekiz'in ataması yapıldı.
 
Ticaret Bakanlığında Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel  Müdürlüğüne Necmettin Erkan, Ticaret Araştırmaları Genel Müdürlüğüne Aytaç  Yenal, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına ise Cumali Semeğir getirildi. Ayrıca  Strateji Geliştirme Başkanı Fatih İslam Karaoğlu görevden alındı ve bu  suretle boşalan Strateji Geliştirme Başkanlığına Devlet Selim Paslı'nın ataması  gerçekleştirildi.
 

ETİKETLER