Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! İşte resmileşen önemli atamalar...

AA |  14 Aralık 2018 Cuma - 4:05 | Son Güncelleme : 14 12 2018 - 4:05

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ile Türk Patent ve Marka Kurumuna ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yer aldı. Ayrıca Sağlık Endüstrileri Yönlendirme Komitesi üyelerinin yeniden belirlenmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı Genelgesi de Resmi Gazete'de yayımlandı.


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Devlet  Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ile Türk Patent ve Marka Kurumuna ilişkin atama  kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. 
 
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan  kararlara göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığında açık bulunan Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğüne Mehmet Ali Kahraman atandı.
 
Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür  Yardımcılığına Sakine Solmaz Haberal getirilirken, Türk Patent ve Marka Kurumu  Yönetim Kurulu Üyeliğine ise Mehmet Arı'nın ataması gerçekleştirildi.
 
Ticaret Bakanlığı Gürbulak Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Osman  Bölükbaşı Dara ise 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2'nci maddesi  gereğince görevden alındı.
 
Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete'de
 
Sağlık Endüstrileri Yönlendirme Komitesi üyelerinin yeniden belirlenmesine ilişkin Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı.
 
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan  genelgeye göre, 23 Aralık 2015 tarihli 29571 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan genelge ile kurulan Sağlık Endüstrileri Yönlendirme Komitesinin üyeleri yeniden teşekkül ettirildi.
 
Buna göre Sağlık Endüstrileri Yönlendirme Komitesi; Sağlık Bakanı veya görevlendireceği Bakan Yardımcısının başkanlığında Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı, Ticaret Bakan Yardımcısı, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı, Strateji ve Bütçe Başkan Yardımcısı, Türkiye İlaç  ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanı ile Türkiye  Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı'ndan oluşacak.
 
Daha önce Başbakanlık Genelgesi ile kuruluşu gerçekleştirilen Sağlık  Endüstrileri Yönlendirme Komitesi, sağlık endüstrileri alanındaki yatırım,  üretim, ihracatın arttırılması, teknolojinin geliştirilmesi için fiyatlandırma,  ruhsatlandırma, kamu alımları, kamu destekleri ve sağlık teknolojisi  politikalarını koordine etmekle görevlendirilmişti.