Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Emniyet'te önemli değişiklik

AA |  06 Kasım 2019 Çarşamba - 7:24 | Son Güncelleme : 06 11 2019 - 7:24

Emniyet Genel Müdürlüğü, bazı kamu kurum ve kuruluşları ile kamu iktisadi teşebbüslerine ilişkin Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.


Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan  kararlara göre, Emniyet Genel Müdürlüğünün merkez teşkilatında, Terörle Mücadele  Dairesi Başkanlığı bünyesinde bir şube müdürlüğü kuruldu.
 
Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğünün doğrudan merkeze bağlı taşra  teşkilatında yer alan Trabzon Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğü ve buna bağlı  6 şube müdürlüğü ile Çankırı Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve  bünyesindeki 6 şube müdürlüğü kapatıldı.
 
Bu arada Niğde'nin Ulukışla ilçesindeki Emniyet Amirliği de İlçe  Emniyet Müdürlüğüne dönüştürüldü.
 
Bazı kamu kurum ve kuruluşlarına ait dolu ve boş kadrolarda değişiklik  yapılmasına dair karar ile bazı kamu iktisadi teşebbüslerine ait kadro ve  pozisyonların iptal ve ihdası hakkındaki karar da Resmi Gazete'de yer aldı.
 
Bu kapsamda Anayasa Mahkemesi Başkanlığı, Hakimler ve Savcılar Kurulu,  İletişim Başkanlığı, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, Maden Tetkik ve  Arama Genel Müdürlüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı  bünyesindeki bazı dolu ve boş kadrolarda değişiklik yapıldı.
 
Türkiye Taşkömürü Kurumu, Toprak Mahsulleri Ofisi, Türkiye Elektrik  İletim A.Ş, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi (TCDD) Genel  Müdürlüğü, Türkiye Vagon Sanayi A.Ş, TCDD Taşımacılık A.Ş, Tarım İşletmeleri  Genel Müdürlüğü, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş, Et ve Süt Kurumu, Devlet Hava  Meydanları İşletmesi ve Elektrik Üretim A.Ş'ye ait bazı kadro ve pozisyonların  iptal ve ihdasına ilişkin de düzenleme yapıldı.