Cumhurbaşkanı Erdoğan: 30 yıllık beklenti sona eriyor

AA |  16 Şubat 2019 Cumartesi - 18:04 | Son Güncelleme : 16 02 2019 - 18:41

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul Ataşehir'de yaptığı konuşmada, "30 yıllık beklenti sona eriyor. Yenisahra - Barbaros 5 binlik ve binlik ölçekli imar planlarını çıkardık. Senelerdir sürüncemede bırakılan bu meseleyi Büyükşehir Belediyemiz geçen hafta halletti. En büyük beklentiydi; 5 binlik ve binlik bitti. Bu çıkarıldı." dedi.


Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep  Tayyip Erdoğan, Kayışdağı Caddesi'nde düzenlenen AK Parti Ataşehir İlçe  Mitingi'nde, Edirne'de büyük bir coşkuyla, 15 bin kişiye hitap etme fırsatı  bulduğunu, Edirne'nin bu seçimlerde güzel müjdeler vereceğine inandığını anlattı.
 
Ataşehirlilerle en son 22 Haziran'da bir araya geldiğini, bu meydanda  muhteşem bir atmosferde seçim mitingini gerçekleştirdiklerini,  o gün  Ataşehirlilerden AK Parti'ye, şahsına ve Cumhur İttifakı'na destek istediğini  belirten Erdoğan, Ataşehirlilerin yüzde 37 oy oranıyla AK Parti'yi ilçede zirveye  taşıdığını, Cumhur İttifakı'na yüzde 44 oy oranı, Cumhurbaşkanlığında da yüzde 44  oyla kendisine sahip çıktığını dile getirdi.
 
 
Türkiye'nin çok kritik, tarihi bir seçimin arifesinde olduğunu dile  getiren Erdoğan, 31 Mart 2019 tarihinde 41 gün sonra sandığa gidileceğini, sadece  belediye başkanlarının, meclis üyelerinin, muhtarların belirlenmeyeceğini, çok  daha hayati bir kararın verileceğini vurguladı.
 
Erdoğan, "Bölgemizde yaşanan hadiseler, ekonomimize yönelik artan  saldırılar, 31 Mart seçimlerini sıradan bir mahalli idareler seçimi olmaktan  çıkarmıştır. Bu seçimler sadece belediye değil aynı zamanda beka seçimleridir. Bu   seçimler Cumhuriyetimizin 100. yılına nasıl gireceğimizin oylanacağı  seçimlerdir. AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak 31 Mart'a bu şekilde bakıyor, bu  anlayışla hazırlanıyoruz." diye konuştu.
 
"Kandil ve Pensilvanya destekli zillet ittifakı kapalı kapılar ardında  kirli pazarlıklar yaparken", kendilerinin çoktan yola revan olduklarını ifade  eden Erdoğan, "Onlar bazı belediye başkanlıkları için Ankara'da birbirini yerken  biz Aydın'dan Sivas'a, Kastamonu'dan Çorum'a ülkemizin dört bir yanında  milletimizle kucaklaştık. Onlar daha şimdiden çıkar hesaplarının, rant  kavgalarının içinde boğulurken biz tüm Türkiye'yi dolaşmaya başladık." dedi.
 
 
"Ataşehir'i CHP esaretinden kurtaracağız"
 
Dün Bursa'da Gökdere Meydanı'nda 10 binlere hitap etme fırsatı  bulduğunu anlatan Erdoğan, şöyle devam etti:
 
"Bu sabah Edirne ve şimdi Ataşehir. Yarın inşallah iki ildeyiz. Bütün  bu turlar devam ederken, İstanbul'un ilk ilçe mitingini Ataşehir'de bugün  yapıyoruz. Ama durmayacağız. Diğer ilçeleri de inşallah dolaşacağız. 31 Mart  akşamına kadar sürecek ilçe seçim maratonumuza, Ataşehirli kardeşlerimizle  birlikte 'Bismillah' diyoruz. İnşallah bu sefer hem Ataşehir'de hem büyükşehirde  destan yazacağız. İnşallah 31 Mart seçimlerinde Ataşehir'i CHP esaretinden hep  beraber kurtaracağız. Ataşehir'i özünde tevazu, samimiyet ve gayretin olduğu  yepyeni bir belediyecilik anlayışına kavuşturacağız. Biz, CHP gibi istismar  siyaseti değil, hizmet siyaseti yapıyoruz. Bize oy versin, vermesin tüm  illerimize, ilçelerimize, 82 milyonun her bir ferdine aynı kalitede hizmet  sunuyoruz. Ankara'daki, Adıyaman'daki, Konya'daki insanımızı nasıl görüyorsak,  İzmirli, Edirneli, Tuncelili, Hakkarili vatandaşlarımıza aynı nazarla bakıyoruz.  Güneydoğu'da, onlara devlet olarak gönderdiğimiz paraları, bu terör örgütünün  güdümündeki HDP belediyeleri ne yaptı? Kandil'e gönderdi. Biz de bunları  görevlerinden aldık, oraya kayyumlar atadık, onlarla beraber o belediyeler ayağa  kalktı. Oralar şimdi batı belediyeleri gibi oldu. İstanbul ne ise Diyarbakır da  şimdi o. Aynı şeyi Şırnak, Siirt, Hakkari, Van, Mardin'de görürsünüz. Neden?  Mesele terör anlayışıyla buluşursa maalesef her taraf ne olur? Çukur. Bunlar  oraları çukur haline getirdiler. Biz de bunu ne yaptık? Bunlara karşı aldığımız  tedbirlerle bu işi bozduk."
 
 
Erdoğan, hükümet ve büyükşehir belediye hizmetlerinden Esenler Bağcılar, Eminönü, Eyüp hangi düzeyde faydalanıyorsa, Ataşehir, Avcılar,  Kadıköy'deki vatandaşların da aynı düzeyde faydalandığını, hatta çoğu zaman  CHP'li belediyelerdeki hizmet açığını kapatmak için bu il ve ilçelerde daha fazla  çalıştıklarını daha fazla eser ürettiklerini söyledi.
 
İzmir'de, Muğla'da ve daha bir çok yerde büyükşehir belediyeleri  beceremediği için şehirlerin içme suyu sorununu kendilerinin çözdüğünü ifade eden  Erdoğan, "Edirne'de, İzmir'de içme suyu sorunu vardı, biz çözdük. Edirne'de  Ergene'den pislik akıyordu. Ergene'nin çevresi, oralardaki belediyeler CHP'li ama  fabrikaların bütün atık suları Ergene'ye akıyor. Bunu çözemediler, biz adımı  attık, çözüyoruz, çözeceğiz." değerlendirmesini yaptı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yenisahra - Barbaros 5 binlik ve binlik ölçekli imar planlarını çıkardık. Senelerdir sürüncemede bırakılan bu meseleyi Büyükşehir Belediyemiz geçen hafta halletti. En büyük beklentiydi; 5 binlik ve binlik bitti. Bu çıkarıldı." dedi.
 

ETİKETLER