Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş dolar açıklaması!

AA |  25 Ocak 2019 Cuma - 17:19 | Son Güncelleme : 25 01 2019 - 19:14

AK Parti Erzurum İl Teşkilatı Toplantısı'nda önemli mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan,"Şu anda döviz bakın düşmeye başladı, 5,2 buralara düştü; doların durumu bu. Sıkı tutacağız, iyi duracağız. Daha önce de söyledim, bunların hepsi gelip geçici, bu da geçici" dedi.


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fuar Merkezi'nde düzenlenen AK Parti  Erzurum İl Başkanlığı Teşkilat Yemeğine katılarak, partililere hitap etti. Buluşmalarının bir vefa yemeği olduğunu, muhabbet sofrasında bir araya  geldiklerini ancak sofranın bir eksikliğinin bulunduğunu söyleyen Erdoğan,  "Havalar çok soğuk olduğu için midir, nedir bilmiyorum ama bizim gönlümüz çok  sıcak. Malum 'Muhabbetten Muhammed oldu hasıl, Muhammed'siz muhabbetten ne hasıl'  diyor şair." ifadesini kullandı.Sofralarını her yönüyle zengin kılmaları gerektiğine işaret eden  Erdoğan, seçime az bir süre kaldığını ve bu süre içerisinde çok gayret  edeceklerine değindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün isimlerini ilan ettikleri Cumhur İttifakı  belediye başkan adaylarına başarılar dileyerek, "Gerek AK Parti'li gerek MHP'li  kardeşlerimizi inşallah bu süreçte 31 Mart akşamının adeta heyecanıyla  kutluyorum. 1 Nisan'da inşallah yeni bir dönemin başlangıcını şu anda özlüyorum.  Bu süreci güçlü bir Cumhur İttifakı'nın inşallah buradaki neticesiyle,  dualarımızla da şimdiden inşallah bekliyoruz." diye konuştu. Görevlerini yeni isimlere devredecek belediye başkanlarına hizmetleri  için şükranlarını sunan Erdoğan, ilk defa bu seçimde yarışa girecek adaylara da  muvaffakiyet diledi.
 
Aday tanıtım toplantısını coşkulu bir atmosferde icra ettiklerine  dikkati çeken Erdoğan, "Böylece 31 Mart akşamı sandıklar açılana kadar zorlu bir  süreci yaşayacağız ve bu seçim maratonunun da startını vermiş olduk. AK Parti ve  Cumhur İttifakı olarak tam bir dayanışma ruhu içerisinde bu süreci başarıyla  yürütmemiz gerekiyor. İşte bugün burada gerek partimiz il başkanı gerek  Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı iki kardeşimiz de birlikte bulundular,  birlikte bu yolculuğa inşallah çıkıyorlar." dedi.
Eski yeni demeden milletvekilleriyle, tüm siyasiler ve teşkilat  mensuplarıyla hep birlikte çalışmalara başladıklarını dile getiren Erdoğan,  "Kendi adaylarımızın olduğu yerlerde AK Parti'ye, Cumhur İttifakı'nın bir gereği  olarak Milliyetçi Hareket Partili adaylarımızın olduğu yerlerde de bu  adaylarımızı aynı gayretle desteklememiz gerekiyor ve bu oylarımızı da gönül  huzuru içerisinde vereceğiz. Herhangi bir istifhama, herhangi bir soruya hiçbir  AK Parti'linin kesinlikle yer vermemesini istiyorum. Zira bizim en önemli  şiarımız nedir? Unutmayın, 'El va'dü keddeyn' bizim bir vaadimiz var ve biz bu  vaadimize sadık olacağız, çünkü her oy aynı amaca hizmet edecektir."  değerlendirmesinde bulundu.
 
 Her seçim gibi bunun da bir imtihan olduğuna işaret eden Erdoğan,  şöyle devam etti:  "Unutmayın bu önemli imtihandan alnımızın akıyla şöyle dosta güven  Türkiye düşmanlarına korku salacak bir başarı oranıyla çıkmamız çok büyük önem  arz ediyor. Mevcut belediyelerimizi korumanın yanı sıra inşallah yeni  belediyelerle gücümüzü daha da perçinleyeceğiz. Böylece 1 Nisan sabahı için yıkım  senaryoları kuranlara, ülkemizin tökezlemesini, partimizin ve Cumhur İttifakı'nın  sendelemesini bekleyenlere esaslı bir ders vereceğiz. Genel Merkez  yöneticilerimizden il, ilçe ve belde teşkilat mensuplarımıza, adaylarımızdan  sandık müşahitlerimize kadar AK Parti çatısı altında siyaset yapan tüm  kardeşlerimin meseleye bu anlayışla bu yüksek bilinçle yaklaşması son derece  önemlidir."
 
 Kendi mücadele tarzlarında karamsarlığa, ümitsizliğe, rehavete ve  gevşemeye yer olmadığına vurgu yapan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Belediyecilikte çeyrek asrı, iktidarda 16 yılı geride bırakan ve Türk  siyasi tarihine damga vuran başarımızın en büyük sırrı yılgınlığa düşmeden  Hakk'ın ve halkın rızası için gece gündüz çalışmamızdır. Biz çalıştığımız,  mücadele ettiğimiz, ev ödevimizi iyi yaptığımız için Rabbim de zaferi bu kadroya  nasip etmiştir. Zira Sünnetullah bu konuda gayet açık ve nettir, 'İnsan için  ancak çalıştığının karşılığı vardır.' İnşallah 31 Mart seçimlerine de aynı  azimle, aynı kararlılıkla çalışacağız."
 
 "Bu seçimler sadece Türkiye'nin içinde takip edilmeyecek"
 
 Cumhurbaşkanı Erdoğan, teşkilatın bu seçimlere özellikle önem vermesi  gerektiğini vurgulayarak, şöyle konuştu: "Ülkemizin yakın çevresinde yaşanan kritik hadiseler, 31 Mart Mahalli  İdareler Seçimlerini hiç olmadığı kadar önemli hale getirmiştir. Şunu unutmayın,  bu seçimler sadece Türkiye'nin içinde takip edilmeyecek, tüm dünyadan aynı  şekilde takip edilecek. AK Parti, 31 Mart'ta acaba ne alacak, sandıklardan ne  çıkacak? Hepsi bunu takip edecekler. Bu bakımdan atacağımız adımlar, gayretimiz  çok önemli. Suriye'nin kuzeyinde, sınırlarımızın hemen dibinde bir terör koridoru  oluşturmak için batılı güçlerin neler yaptığını görüyorsunuz. Aynı şekilde normal  şartlarda bırakın birbiriyle ittifak kurmayı, aynı fotoğraf karesine dahi girmesi  tahayyül edilemeyecek partilerin, belli çevrelerin telkinleriyle emirleriyle 'al  gülüm ver gülüm' pazarlıklarla nasıl bir araya getirildiğini de izliyorsunuz."
  
"Bu tezgahların hepsini yıktık, yıkıyoruz ve yıkacağız"
 
 Dış politikada etkili, savunma sanayiinde bağımsız, askeri ve ekonomik  olarak güçlü bir Türkiye'yi istemeyenlerin, tüm araçlarıyla sahada olduklarını  belirten Erdoğan, şöyle devam etti: "Bu çevreler, geçtiğimiz Ağustos ayında maruz kaldığımız gibi kimi  zaman döviz kuru manipülasyonlarıyla kimi zaman da siyaset mühendislikleriyle  hedeflerine ulaşmaya çalıştılar. Ulaşabildiler mi? Hayır. Elhamdülillah. Şu anda  döviz düşmeye başladı, 5,2 filan buralara düştü doların durumu bu. Sıkı  tutacağız, iyi duracağız. Daha önce de söyledik, bunların hepsi gelip geçici. Bu  da geçecek. İç siyasette, dış siyasette kurulan bu tezgahların hepsini yıktık,  yıkıyoruz ve yıkacağız. Çünkü Türkiye'yi iddialarından vazgeçirmek, tekrar eski,  kötü ve edilgen günlerine geri döndürmek gayelerine ulaşamayacaklar."
 Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Kara Harp Okulu'nda çok önemli bir açılış  törenine katıldığını hatırlatarak, "Google, Yandex var ya işte bizim de  Google'ımız hazırlandı, onun sunumunu yaptık. Küre ve Atlas olarak, artık uzaydan  bütün çekimler her şey yapılabiliyor ve bunları da rahatlıkla görebiliyoruz."  ifadesini kullandı. Kendisine de bir sürpriz yapılarak, Rize'nin Güneysu ilçesinin  görüntülerinin gösterildiğini anlatan Erdoğan, görüntülerin çok net olduğunu  söyledi. Artvin, Rize Havalimanı'nın şu andaki inşaatlarının ve İstanbul  boğazında üçüncü köprünün, Eyüp Sultan, Beyoğlu ve Üsküdar'ın net çekimlerini  gördüklerini anımsatan Erdoğan, şunları kaydetti:
"Bütün bunlar şu anda artık kendi imkanlarımızla yapılır hale geldi.  Allah'a hamdolsun. İşte 31 Mart seçimlerine giden bu kadro, bu öz güvenle  gidiyor. Başardık, başarıyoruz. İnsansız hava araçlarımızla başarıyoruz. Silahlı  insansız hava araçlarımızla başarıyoruz. Şimdi onun çok daha güçlüsünü yapıyoruz.  O güçlüsü bir başka, kapılarında bizi bekletenler artık bekletemeyecekler, çünkü  biz yapıyoruz."
  Rusya ziyaretine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, "Son  Rusya seyahatimde de hamdolsun çok çok verimli bir seyahati gerçekleştirdik ve  güneyimizde inşallah barışı da böylece sağlamış oluyoruz." dedi.
 
Yerel seçim süreci
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart seçimlerine giden süreçte  görevi, konumu, makamı ne olursa olsun her bir dava arkadaşının görevinin çok  ağır olacağını dile getirerek, şöyle konuştu:
"Aday adaylığı sürecinde yaşanan rekabeti ve tartışmaları bir tarafa  bırakarak, artık tüm kardeşlerimin, arkadaşlarımın 31 Mart akşamına yoğunlaşması  gerekiyor. Fakat ben Erzurumlu kardeşlerimden sadece Erzurum için değil,  Türkiye'nin dört bir yanında Erzurum var. Erzurumlu kardeşlerim var. Telefon  diplomasisiyle arayacaksınız. Ankara'daki, İstanbul'daki, İzmir'deki Erzurumlu  kardeşimi arayacaksın, nerede varsa arayıp, hepsine hatırlatmayı yapacağız. Çünkü  bu kutlu mücadelenin bize yüklediği sorumluluklar var ve biz kişisel nefsi değil,  hesabi değil, hasbi davranacağız ve yola da öyle devam edeceğiz."
Erdoğan, Erzurum'da daha büyük bir başarı beklediklerini ve  bütün  tartışmaların geride kaldığını dile getirdi.
 
Bundan sonraki hedefin ise başarılarını daha da yükseklere  tırmandırmak olduğunun altını çizen Erdoğan, konuşmasını şöyle tamamladı: "Kutlu bir emaneti, ağır bir sorumluluğu taşıdığınızın bilinciyle ben  çalışmalarınıza devam edeceğinize inanıyorum. Milletimizi belediyelerde en iyi  hizmeti bizim vereceğimize ikna etmek için gereken her çalışmayı  gerçekleştireceğiz. Özelikle kayyumlar tarafından yönetilen yerleri AK Parti  belediyeciliğiyle buluşturmak boynumuzun borcudur. Erzurum teşkilatımızdan 31  Mart seçimlerinde tarihi bir zafer bekliyorum. İnşallah bu kadronun bize,  milletimize ve gözlerini ülkemize yöneltmiş tüm mazlumlara beklenen sevinci  yaşatacağına inanıyorum. Bu düşüncelerle sözlerime son verirken, Rabb'im yolunuzu  açık eylesin, mücadelemizi zaferle taçlandırsın diyorum."Erdoğan, seçimlerde AK Parti'yi ve Cumhur İttifakı'nı temsil  edeceklere başarılar dileyerek, hizmet yarışında bayrağı devredeceklere de  teşekkürlerini iletti.