Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kurban Bayramı mesajı

AA |  10 Ağustos 2019 Cumartesi - 11:05 | Son Güncelleme : 10 08 2019 - 11:56

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ağustos ayı, bizim tarihimizde zaferler ayı olarak geçer. İnşallah bu ağustosta da tarihimizin zaferler halkasına bir yenisini ekleyeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  Vatandaşların bayramını kutlayan Erdoğan, bayramın, Türk milleti ile tüm İslam  alemine ve insanlığa hayırlar getirmesini niyaz etti.
 
Kurban ibadetinin, Allah'a yakınlaşma, onun rızasını elde etme  vesilesi, Rabbine kayıtsız-şartsız teslimiyet sembolü olduğunu vurgulayan  Erdoğan, "Kurban ibadeti, kimi alimlere göre sünnet, kimilerine göre vaciptir.  Dinen şartları elverenler için kurban ibadetinin yerine getirilmesi, dünyanın her  yerinde Müslümanlığın bir işaretidir, bir ifadesidir. Kurban Bayramı'nı, şekliyle  birlikte özüne uygun şekilde değerlendiren her bir kardeşimi tebrik ediyorum.  Bayramlarımızı, dinimizdeki hayati konumundan uzaklaştırıp sadece bir tatil,  sadece bir ticaret, sadece bir tedarik aracı haline dönüştürmekten kaçınmalıyız.  Hazreti İbrahim’den beri süren bu kutlu ibadeti, evlatlarımıza da dipdiri bir  şekilde aktarmakla mükellefiz." ifadesini kullandı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:
 
"Allah'a, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine, ahirete, kadere  ve kazaya inanmayan, kelime-i şehadeti, namazı, zekatı, orucu, haccı bilmeyen,  medeniyetinden, tarihinden, kültüründen, ecdadından habersiz nesiller bizim  felaketimizdir. İşte bunun için evde, okulda, hayatın her alanında çocuklarımızın  gönüllerine ve zihinlerine değerlerimizi nakşetmeliyiz."
 
 "Tarihimizin zaferler halkasına bir yenisini daha ekleyeceğiz"
 
Türkiye'nin, bölgenin ve dünyanın tarihi dönüşüm sürecinden geçtiği  bir dönemde, idrak edilen bayramın manevi ikliminin her alanda aydınlık geleceğin  müjdecisi olması dileğinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:
 
"Bin yıldır yaşadığımız bu topraklarda her zaman olduğu gibi bugün de  en büyük gücümüz birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimizdir. Ağustos ayı, bizim  tarihimizde zaferler ayı olarak geçer. Yaklaşık iki hafta sonra idrak edeceğimiz  Malazgirt Zaferi'nden Mercidabık Seferi'ne, İstiklal Harbimizin zirvesi olan 30  Ağustos zaferinden Kıbrıs çıkarmasına kadar pek çok dönüm noktasını bu ay içinde  yaşadık. Son olarak Suriye sınırlarımız boyunca kurulmaya çalışılan terör  koridoruna ilk vurduğumuz darbe olan Fırat Kalkanı Harekatı'nı da yine bir  Ağustos günü başlattık. İnşallah bu ağustosta da tarihimizin zaferler halkasına  bir yenisini daha ekleyeceğiz.
 
Türkiye Cumhuriyeti Devleti, vatandaşlarıyla birlikte tüm kardeş ve  dostlarının umudu bir ülke olarak, attığı her adımla biraz daha güçlenmeye,  büyümeye devam edecektir. Demokraside, ekonomide ve savunmada kat ettiğimiz her  mesafeyle, geleceğimize açılan kapıları biraz daha aralıyor, hedeflerimize biraz  daha yaklaşıyoruz."
 
Geçen Kurban Bayramı'ndaki Türkiye gündemiyle bugünkü gündem  karşılaştırıldığında, her konuda olumlu mesafe katedildiğinin görüldüğünü  vurgulayan Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:
 
"Ülkemizi terör örgütlerinin saldırılarından ekonomik tuzaklara kadar  nice sinsi yöntemle durdurmayı planlayanları, önümüzdeki dönemde de hüsrana  uğratmayı sürdüreceğiz. Bu vesileyle, Hac farizasını yerine getirmek için mübarek  topraklarda bulunan kardeşlerimizin ibadetlerinin kabul ve makbul olmasını  Allah'tan diliyorum. Rabbimizden, uzak-yakın tüm coğrafyalarda zulüm altında  inleyen mazlumlara kurtuluş niyaz ediyoruz. Kurban Bayramı ziyaretleri ve tatil  amacıyla yollara çıkan tüm vatandaşlarımızdan, emniyet kemerlerinin ses  getirmesini, trafik kurallarına titizlikle riayet etmelerini istiyorum. Yüreklere  acı salmamak, bayram sevincimize gölge düşürmemek için hep birlikte lütfen daha  dikkatli, daha sorumlu davranalım. Kurban Bayramı'nın kalplerimize huzur,  ülkemize esenlik, dünyamıza barış getirmesi diliyorum. Bayramınız mübarek olsun."
 

ETİKETLER