Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tepkisi sert oldu: Birilerine peşkeş çekiyorlar

AA |  12 Mart 2019 Salı - 16:54 | Son Güncelleme : 12 03 2019 - 18:22

Cumhurbaşkanı Erdoğan, metrobüs hattının Büyükçekmece'ye kadar uzatılacağını açıkladı. Albatros ile ilgili tartışmalara da değinen Erdoğan "Şimdi birisi buralarda tutturmuş bir Albatros Albatros. Birilerine peşkeş çekiliyor, bunlara hala oy verecek misiniz? Ama çok çalışacağız. İnanıyorum ki Büyükçekmece’yi artık bu zulümden kurtaracaksınız" ifadelerini kullandı.


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Büyükçekmece mitinginde  konuştu. Erdoğan sözlerine, "Bizim  insanımıza bir sevdamız, aşkımız var." diye başlayarak, 1994'te İstanbul'u  CHP'den aldıklarını ve hem belediye hem hükümet olarak İstanbul'da destanlar  yazdıklarını söyledi. 

"Büyükçekmece'yi şu andaki yönetimden kurtarmaya var mıyız?" diye  soran Erdoğan, Büyükçekmece'yi iki yıl önce ziyaret ettiklerini, toplam bedeli  23,5 milyar lirayı bulan yatırımların resmi açılışını gerçekleştirdiklerini  hatırlattı.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Kartal'da Gebze-Halkalı Banliyö Tren  Hattı'nın açılışıyla başladıkları ilçe ziyaretlerini, Büyükçekmece ile sona  erdirdiklerini dile getirerek, ilçeye gelmeden önce Beylikdüzü'nün, Avcılar'ın,  Küçükçekmece'nin, Kartal'ın misafiri olduklarını söyledi.  Kartal'da İstanbul'un trafik yoğunluğunu hafifletecek, Anadolu ile  Avrupa yakaları arasında ulaşımı hızlandıracak Gebze-Halkalı Banliyö Tren  Hattı'nı İstanbulluların hizmetine sunduklarını dile getiren Erdoğan, "Başta hat  güzergahındaki 10 ilçede ikamet eden hemşehrilerim olmak üzere bu projenin tüm  İstanbul'a hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah bu hizmet yolculuğumuza 31  Mart'tan sonra ivme kazandıracağız. 25 yılda nasıl bu şehrin asırlık  sıkıntılarını çözmüşsek, inşallah önümüzdeki 5 yılda da çok daha büyük başarılara  imza atacağız." diye konuştu.

 Erdoğan, trafik, otopark, çevre meseleleri başta olmak üzere, yeni  projelerle İstanbullunun hizmetinde olmaya devam edeceklerini vurgulayarak,  şunları kaydetti:  "Her zaman söylediğim gibi, belediyecilik vizyon işidir. Belediyecilik  proje, gönül işidir. Belediyecilik birikim ister, dinamizm ve bir araya gelme  becerisidir. Belediyecilik tecrübeyle, heyecanı buluşturma sanatıdır. Vadetmek,  söz vermek kolaydır. Seçim meydanlarında 'cek'li, 'cak'lı cümleler kurmak  kolaydır. Zor olan meydanda verdiğin sözü, görevi teslim alınca unutmamaktır.  Mesele meydanlarda vadettiğini millet yetki verince yerine getirmektir. Yani asıl  mesele sözünün eri olabilmektir. Hamdolsun biz işte bunu başardık. Zor olanı  yaptık, bunu gerçekleştirdik. Seçim meydanlarında ne vaat etmişsek millet  sorumluluk verince onu hayata geçirdik. Bizim referansımız son 25 yılda bu şehre  kazandırdıklarımızdır."
 
  "Bu öyle laf ola beri gele değil, icraat, icraat..."
 
Marmaray'ı, Avrasya Tüneli'ni yaptıklarını hatırlatan Erdoğan, "Dikkat  edin bunlar denizin altından, üstten değil. Bitmedi, Yavuz Sultan Selim  Köprüsü'nü üçüncü köprü olarak yaptık mı? Osmangazi Köprüsü'nü İstanbul-İzmir  için yaptık mı? Dikkat edin bunları Binali kardeşimle beraber yaptık. Bu öyle  'cek', 'cak'la değil, bak yaptıklarımızı söylüyorum. Bu öyle laf ola beri gele  değil, icraat, icraat... Birisi de buralarda tutturmuş bir Albatros, Albatros...  Nedir bu? Birilerine peşkeş çekiliyor, yani bunlara hala oy verecek misiniz? Ama  çok çalışacağız. Bütün eş, dost, akraba, komşu bunları aramak suretiyle  inanıyorum ki Büyükçekmece'yi artık bu zulümden kurtaracaksınız." ifadelerini  kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, referanslarının son 17 yılda 81 vilayetin, 922  ilçenin her birine eserleriyle attıkları imza, ekonomiden ticarete, sağlıktan  eğitime, ulaşımdan özgürlüklere kadar her alanda başardıkları olduğunu vurguladı. "Biz siyasete muhalefet gibi rant aracı, menfaat kapısı olarak değil,  millete hizmet vasıtası olarak bakıyoruz. Biz muhalefet gibi siyaseti bir vaat  yarışı olarak da görmedik, görmüyorum." diyen Erdoğan, şöyle devam etti: "Eminim sizler de CHP'li belediyelerin itiraflarını, hezeyanlarını  takip ediyorsunuz. CHP'liler her gün yeni bir siyasi skandala imza atıyor.  Geçenlerde CHP'li bir belediye başkanı 'Seçim dönemlerinde attık, tuttuk sonra da  yapamadık' diye itirafta bulunuyor. Hatay'ın CHP'li büyükşehir belediye başkanı,  kendinden yol isteyen hanım kardeşlerimizi, 'Oy yoksa yol da yok' diyerek tehdit  ediyor. Bir başkası Balıkesir'de 'Bu sefer oylarımız şuraya' diyerek, bölücülerin  ağzıyla konuşuyor. Bir başkası komiklik olsun diye Kur'an-ı Kerim'le cuma  salasıyla milletin karşısında alay ediyor.
Bir diğeri terör örgütüyle beraber, el ele, omuz omuza nasıl  olduklarını söylüyor. Bir diğeri bakıyorsunuz benim bayrağımı yakıyor, bayrağımı.  Bayrağımızı yakanlarla CHP beraber değil mi şu anda? İsterseniz şurada  görüntülerini de verebilirim, biliyorsunuz değil mi? Ey Bay Kemal, bizim  bayrağımızı yakanlarla sen nasıl beraber olursun? Hani sen Atatürk'ün  partisiydin. Yahu Atatürk mezardan kalksa ilk önce senin ipini çeker, senin. Hale  bak... Almanya'ya gidiyor bölücü terör örgütünün, parlamentoda paçavrasını  gördüğümüz, onunla beraber resim çektiriyor. Sözde İYİ Parti bunlarla beraber.  Sözde Saadet bunlarla beraber. Dörtlü çete beraber. Ama biz Cumhur İttifakıyız."
 
 
Erdoğan, Cumhur  İttifakı'nın 15 Temmuz'da kurulduğunu, 7 Ağustos'ta Yenikapı ruhuyla bir adım  atıldığını ifade ederek, şöyle konuştu: "Bay Kemal, Atatürk Havalimanı'ndan FETÖ'cülerin tankları arasında  kaçtı gitti. Bu kardeşiniz de 10 binlerle beraber Atatürk Havalimanı'ndaydık. Ne  oldu? Biz, darbeyi hallettik, bitirdik, Bay Kemal Bakırköy Belediyesinden  kahvesini yudumlayarak bizi seyretti. Bizi seyredenlere sandıkta gelin bir  Osmanlı tokadı atalım. CHP'nin İstanbul Büyükşehir adayı İstanbul sanki babasının  tapulu mülküymüş gibi 'Onları İstanbul'dan kovacağız.' diyor. Bizim bir şey  dememize, yapmamıza gerek yok, CHP'li belediye başkanları kendi  beceriksizliklerini zaten kendileri söylüyor."
İstanbul'a belediye başkanı olduğunda görevi CHP'den aldığını  hatırlatan Erdoğan, İstanbul'u çöp dağlarından temizlediğini, susuzluğu, hava  kirliliğini giderdiğini söyledi.
 
Erdoğan, CHP'nin, "çöp, çukur, çamur ve çarpık yapılaşma", "yolsuzluk,  yokluk ve yasaklar" demek olduğunu aktararak, "Millete nasıl baktıklarını,  insanımızın değerlerini nasıl umursamadıklarını, bu milleti nasıl hor, hakir  gördüklerini kendileri ifşa ediyor. Bay Kemal zaten akşam yalan, sabah iftira.  Tutturdu bir 'Man adası', Meclis'te çıkardı kağıtları sallıyor. Açtım davayı,  kazandım 2,5 milyon. Şimdi yargıda, yargı onayladığı takdirde buradan 2,5 milyon  alacağım. Parayı Mehmetçik Vakfına vereceğim." dedi. Dün Şırnak ve Hakkari'de olduğunu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar  ile geldiklerini anlatan Erdoğan, "Ona da çok terbiyesizlikler yaptılar. O da 500  bin liralık dava açtı. 'Ben 2,5 milyonu Mehmetçik Vakfına vereceğim.' dedim.  Savunma Bakanım 'Ben de bu 500 bini aldığım takdirde ben de bunu aynen Mehmetçik  Vakfına vereceğim.' dedi. Biz buyuz." diye konuştu.
 
"İstanbul'a 37 milyon 240 bin metrekare yeni yeşil alan  kazandıracağız"
 
 Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan,  eğitimde, sağlıkta, adalette, emniyette, ulaşımda adımlar atmaya devam  edileceğinin altını çizerek, konuşmasını şöyle sürdürdü: "İnşallah metrobüsü Büyükçekmece'ye kadar getiriyoruz. Bu projeler  için 2019 yazından itibaren çalışmaya başlıyoruz. Millet bahçeleri, millet  kıraathanelerini inşallah Büyükçekmecemize getiriyoruz. Mimar Sinan Köprüsü ve  çevresini yeniden düzenleyecek, böylece bu hazineyi İstanbul'un önemli turistik  mekanlarından biri haline getireceğiz. Yeşil koridorlarla İstanbul'a 37 milyon  240 bin metrekare yeni yeşil alan kazandıracağız. Büyükçekmece Bahçelievler  Mahallesi de bu projemizi uygulayacağımız yerler arasında. Büyükçekmece'de 12,5  kilometre uzunluğa sahip bir yeşil koridor olacak. Belediyecilikte  Büyükçekmece'nin 25 yıllık hizmet açığını kapatacak, ilçemizi hak ettiği konuma  taşıyacak 25 dev projeyi önümüzdeki dönem hayata geçireceğiz."
 
"Büyükçekmece, 31 Mart'ta zafere hazır mısın? Gönül belediyeciliğine  hazır mısın? Hizmet siyasetine destek vermeye hazır mısın? Belediye başkan  adaylarımıza sahip çıkıyor musun?" diye sorduğu katılımcılardan gelen "Evet"  yanıtı üzerine Erdoğan,  "Öyleyse gelelim şarkımıza. Benim sesim Binali Bey kadar  güzel değil ama yine de fena sayılmaz." diyerek, konuşmasını, "Beraber yürüdük  biz bu yollarda. Beraber ıslandık yağan yağmurda. Şimdi dinlediğim tüm şarkılarda  bana her şey sizi, İstanbul'u, Büyükçekmece'yi hatırlatıyor." sözleriyle  tamamladı. Mitinge, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, İstanbul  Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt  Uysal, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, AK  Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, milletvekilleri, AK Parti  İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, partililer ve vatandaşlar katıldı. Sağanak altında gerçekleşen mitinge katılan vatandaşlara yağmurluk  verildi.Cumhurbaşkanı Erdoğan ve protokol üyeleri de miting sonunda  vatandaşlara keten bezinden çanta içerisinde çay dağıttı.