Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kore Savaşı'nın 70. yılı mesajı

AA |  25 Haziran 2020 Perşembe - 16:49 | Son Güncelleme : 25 06 2020 - 16:49

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kore Savaşı'nın 70. yılı dolayısıyla Güney Kore'de düzenlenen törene gönderdiği video mesajda, "Kore Savaşı'nın 70. yıl dönümünü andığımız bu tarihi günde aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yad ediyorum." ifadesini kullandı.


Erdoğan mesajında, Kore halkının huzur ve güvenliği ile uluslararası  barışın tesisi için omuz omuza savaşan kahraman askerlerin, Kore ile ilelebet  sürecek bir dostluğun kurulmasını temin ettiğini belirtti.
 
İlhamını Kore Savaşı'ndaki bu emsalsiz dayanışmadan alan dostluk  bağlarının her geçen gün daha da güçlendiğini görmekten büyük memnuniyet  duyduklarını vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:
"2012 yılında stratejik ortaklık düzeyine çıkardığımız ilişkilerimizi  önümüzdeki dönemde çok daha ileriye taşımakta kararlıyız. Kore Savaşı'nın 70. yıl  dönümünü andığımız bu tarihi günde aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi  minnetle yad ediyorum. Kore topraklarındaki ebedi istirahatgahlarında yan yana  yatan bu kahramanlarımızın aziz hatıraları önünde bir kez daha tazimle  eğiliyorum. Ruhları şad olsun."