Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hamursuz Bayramı mesajı

AA |  08 Nisan 2020 Çarşamba - 21:22 | Son Güncelleme : 08 04 2020 - 21:22

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hamursuz Bayramı münasebetiyle, toplumda karşılıklı sevgi ve saygının, barışın ve huzurun temeli olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum." ifadesini kullandı.


İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı  Erdoğan, Hamursuz Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
 
Musevilik inancının en önemli dini bayramlarından biri olan Pesah  vesilesiyle Musevi vatandaşları tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında  şunları kaydetti:
 
"Hamursuz Bayramı münasebetiyle, toplumda karşılıklı sevgi ve  saygının, barışın ve huzurun temeli olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum.
 
Ülkemiz tüm dünyada etkili olan Kovid-19 salgınıyla mücadele ederken,  aziz milletimiz bir kez daha birlik ve beraberlik içinde her zorluğun üstesinden  gelebileceğini göstermiştir. Bu anlayışla 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' diyerek  başlattığımız Milli Dayanışma Kampanyası'na destek veren  Musevivatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum.
 
Tüm vatandaşlarımızın omuz omuza geleceğe yürüyüşü, ülkemizi aydınlık  yarınlara taşıyacaktır. Bayramları vesilesiyle barış içinde birlikte yaşadığımız  Musevi vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm Musevilere esenlik dileklerimi  sunuyor, kendilerini en kalbi duygularımla selamlıyorum."