Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram mesajı: Kardeşliğimizi böldürtmeyeceğiz

AA |  12 Ağustos 2019 Pazartesi - 14:40 | Son Güncelleme : 12 08 2019 - 15:53

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti bayramlaşma törenine telefonla katılarak partililerin bayramını kutladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Birçok ayrılıklar, şunlar, bunlar, vesaire gibi kampanyalar içine girenler olabilir ama unutmayın ki bayramlar bizim birlikte, beraberlikte, dayanışmada en üst noktalara tırmandığımız günlerdir. Kardeşliğimizi böldürtmeyeceğiz ve bu kardeşliğimizi güçlendirerek devam ettireceğiz." dedi.


Kurban Bayramı dolayısıyla AK Parti Genel Merkezi'nde parti  teşkilatıyla bayramlaşma programı düzenlendi.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, sürpriz yaparak  telefonla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı aradı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'deki bayramlaşmaya telefonla bağlandı  ve partisi teşkilatının Kurban Bayramı'nı tebrik etti.
 
Erdoğan, "Hazreti İbrahim Aleyhissalatu Vesselam'ın babalık, Hazreti  İsmail Aleyhissalatu Vesselam'ın evlatlık imtihanını başarılı bir şekilde vermiş  olduğu bu Kurban Bayramı'nın bizim için anlamı çok ama çok büyüktür. Gerek  babalar için gerek evlatlar için bu kadar önemli olan bir bayramı Rabbim bizlere  tekrar yaşattığı için ne kadar hamd etsek o kadar azdır." diye konuştu.
 
"Kardeşliğimizi güçlendirerek devam ettireceğiz"
 
Birlik ve beraberliğin daim olmasını dileyen Erdoğan, "Birçok  ayrılıklar, şunlar, bunlar, vesaire gibi kampanyalar içine girenler olabilir ama  unutmayın ki bayramlar bizim birlikte, beraberlikte, dayanışmada en üst noktalara  tırmandığımız günlerdir. Hep söylediğimiz gibi, bir olacağız, iri olacağız, diri  olacağız, beraber olacağız, kardeş olacağız. Kardeşliğimizi böldürtmeyeceğiz ve  bu kardeşliğimizi güçlendirerek devam ettireceğiz." ifadelerini kullandı.
 
Erdoğan, "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet diyerek  geleceğe yürüyeceğiz. Önümüzde belde, ilçe kongreleri, il kongresi var. Ardından  da büyük kongremiz var. Bütün bu kongrelerden çok daha güçlenerek çıkacağız ve  2023'e de böyle hazırlanacağız." değerlendirmesinde bulundu.