Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ramazan Bayramı mesajı!

AA |  03 Haziran 2019 Pazartesi - 11:04 | Son Güncelleme : 03 06 2019 - 11:19

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşların Ramazan Bayramı'nı tebrik ederek, "Türkiye, maruz kaldığı terör saldırılarına, kuşatmalara, tuzaklara rağmen demokrasisi ve ekonomisiyle dimdik ayakta kalarak, kendi halkı yanında tüm dostlarının ve insanlığın umudu olmayı sürdürüyor." dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir  mesaj yayımladı.  Vatandaşların bayramını tebrik eden Erdoğan, başı rahmet,  ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan bir ramazan ayının daha  geride bırakıldığını vurguladı.
 
Küslerin barıştığı, ayrı düşenlerin kavuştuğu, safların sıklaştığı,  umutların tazelendiği, yüreklerin heyecanla çarptığı bir bayrama daha ulaştırdığı  için Allah'a hamdettiğini dile getiren Erdoğan, "Bununla birlikte dünyanın dört  bir yanında, şu mübarek bayram günlerinde dahi zulüm altında inleyen, yokluk ve  yoksulluk içinde çırpınan kardeşlerimizin olduğunu bilmek, kalplerimizi  hüzünlendiriyor. Bayramların, vatandaşlarımızın tamamı yanında tüm Müslümanlar ve  insanlık için de gerçek manasıyla bayram havasında geçmesini arzu ediyoruz." diye  konuştu.
 
Türkiye'nin, maruz kaldığı terör saldırılarına, kuşatmalara, tuzaklara  rağmen demokrasisi ve ekonomisiyle dimdik ayakta kalarak, kendi halkı yanında tüm  dostlarının ve insanlığın umudu olmayı sürdürdüğünü belirten Erdoğan, mesajında  şunları kaydetti:
 
"Dünya, önümüzdeki bir asrını şekillendirecek büyük bir dönüşüm  sürecine girmiştir. Ülkemizin en büyük şansı, bu kritik dönemi 1990'lı yıllardaki  gibi zayıf değil, güçlü bir şekilde karşılıyor olmasıdır. Geçtiğimiz 17 yılda,  ülkemize kazandırdığımız yatırımlar, hayata geçirdiğimiz projeler, yaptığımız  hizmetler sayesinde Türkiye, bu süreci fırsata çevirebilecek bir yerde  durmaktadır. Ülkemizle ilgili dolaşıma sokulan felaket senaryolarının amacı,  milletimizin moralini bozmak, gardını düşürmektir.
 
Bugüne kadar önümüze çıkan sorunların üstesinden gelmeyi nasıl  başardıysak, önümüzdeki dönemde de meselelerimizi Allah'ın yardımı ve  milletimizin dirayeti sayesinde çözeceğiz. Türkiye'ye inanan, Türk milletine ram  olan, istiklalimize ve istikbalimize güvenen herkesle, bütünüyle birlikte 2023  hedeflerimize doğru yürümeye devam edeceğiz. 81 vilayetimizdeki 82 milyon  vatandaşımızla ve yurt dışında yaşayan kardeşlerimizle bir olarak, iri olarak,  diri olarak, kardeş olarak, hep birlikte Türkiye olarak ülkemizi bu cendereden de  çıkartacağız. Evlatlarımıza yapacağımız en büyük katkı, onlara 2053 ve 2071  vizyonlarını hayata geçirebilecekleri, büyük, güçlü ve müreffeh Türkiye'yi miras  bırakmak olacaktır."
 
"Gelin, Türkiye'yi birlikte büyütelim"
 
Siyasi hayatları boyunca, daima söz verdiklerini yapma,  yapamayacaklarını da ifade etmeme prensibiyle hareket ettiklerini belirten  Erdoğan, "Mesela emeklilerimize bayramlarda ikramiye demiştik, geçtiğimiz yıl  hemen hayata geçirdik. Diğer alanlarda verdiğimiz sözleri de planlı bir şekilde  gerçekleştireceğiz." ifadesini kullandı.
 
Ülkeye ve millete, bugüne kadar kazandırdıklarını sadece bir başlangıç  olarak görüp, daha fazlasını ortaya koymak için mücadeleye devam edeceklerini  vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:
 
"Buradan, sanayicisinden çiftçisine, esnafından ihracatçısına,  tüccarından sanatkarına kadar tüm girişimcilerimize sesleniyorum; gelin  Türkiye'yi birlikte büyütelim. Gelin, beşeri ve iktisadi tüm sermayenizi,  birikiminizi, imkanlarınızı Türkiye'nin geleceği için hemen harekete geçirin.  Gün, ülkeniz ve milletiniz için elinizi taşın altına koyma günüdür. Devlet ve  hükümet olarak, tüm imkanlarımızla yanınızda yer alacağımızdan şüpheniz olmasın."
 
Bu vesileyle; Malazgirt Zaferi'nden bugüne, bu toprakları vatan kılmak  için gözlerini kırpmadan hayatlarını ortaya koyan tüm şehitleri ve gazileri  rahmetle yad ettiğini dile getiren Erdoğan, mesajını şöyle tamamladı:
 
"Halen sınırlarımızda ve sınırlarımızın ötesinde, bizlerin huzur ve  güven içinde yaşaması için mücadele eden güvenlik güçlerimize başarılar  diliyorum. Sözlerime son vermeden önce bayram vesilesiyle yollara çıkan tüm  sürücülerimize dikkatli olmaları, kurallara riayet etmeleri, kendilerinin ve  sevdiklerinin hayatlarını riske atmamaları çağrısında bulunmak istiyorum.
 
Yaptığımız yatırımlarla ülkemizdeki bölünmüş yol uzunluğu 6 bin 100  kilometreden, 20 bin 541 kilometre ilave ile 26 bin 641 kilometreye çıktı. Otoyol  uzunluğunu 1128 kilometre ilave ile 2 bin 842 kilometreye yükselttik.  Seyahatleriniz için havalimanlarından, hızlı tren hatlarına kadar pek çok ulaşım  alternatifi getirdik. Bayram tatilini 1,5 günlük idari izinle 9 güne çıkarmak  suretiyle, herkesin rahatça istediği yere gidip gelebilmesini temin ettik.  Sizlerden bu imkanları en güvenli ve planlı şekilde değerlendirmenizi rica  ediyorum. Bir kez daha mübarek Ramazan Bayramı'nızı tebrik ediyorum."