Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gençler birileri size gelince...

11 Mayıs 2018 Cuma - 11:01 | Son Güncelleme : 11 05 2018 - 15:27

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi'ne katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 24 Haziran seçimlerinde kullanacağı seçim şarkısı ilk kez vatandaşlara dinletildi. Kongrede gençlere seslenen ve öğütler veren Erdoğan,"Gençler sizlere birileri gelince onlara şunu deyin; Hayatınızda Marmaray, Avrasya Tüneli, Osman Gazi Köprüsü yapabildiniz mi? AK Parti iktidarının eseri olmadığı bir yer yok.Bu milletin huzuruna kastedenlere buraları zindan ederiz" ifadelerini kullandı.


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi'ne katlıdı.  Önce salon dışında toplanan binlerce kişiye seslenen Erdoğan daha sonra ise salonda gençlere önemli mesajlar verdi.  

"AK Parti'yi geleceğe taşıyacak olanlar gençlerdir" diyen Erdoğan şunları söyledi: " Biz bu yola çıkarken uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece dedik. Gideceğiz gündüz gece." diyen Erdoğan, "Gençlere daha iyi bir Türkiye bırakabilmek için vesayete meydan okuduk. Gençlerimizden aldığımız enerji ile, güç ile insanı yaşat ki devlet yaşasın diyerek reform üzerine reform yaptık. Gençlere inandığımız için dünya 5'ten büyüktür diyerek küresel adaletsizliklere baş kaldırdık. Gençlerden aldığımız ilham ile 2023 hedeflerini ilan ettik. Gençlerimize güvendiğimiz için 2053, 2071 hedeflerini emanet ettik. 16 Nisan halk oylaması ile gençlerin seçilme yaşını, seçme ile eşitledik. Zor olan seçilmek değil, seçmektir dedik. Öyleyse seçme ve seçilme yaşı 18 olmalı dedik. Gençlere inandığımız için 18'e indirdik. Size inanan, sizinle yürüyen AK Parti. Türkiye'de gençlere bizim kadar güvenen, itimat eden bir başka parti daha yoktur. AK Parti'yi geleceğe taşıyacak olanlar gençlerdir." 

 
"24 HAZİRAN EN ÇOK DA GENÇLERİN SEÇİMİ OLACAK"
 
"24 Haziran seçimleri en çok da gençlerin seçimi olacaktır." ifadelerini kullanan Erdoğan, "Gençler, 24 Haziran'da iradenize, geleceğinize sahip çıkmaya hazır mısınız? Gençler, 24 Haziran'da büyük ve güçlü Türkiye'ye giden yolları açmaya hazır mısınız? Size güvenmeyenlere, sizi küçümseyenlere derslerini vermeye hazır mısınız? Ne güzel söylemiş şair, Beden ölür, çürür, cana bakın siz. Bırakın dönsün dönme dolaplar, haktan hakikatten yana bakın siz. Gençler, Hakk'tan, hakikatten yana bakmaya hazır mısınız?" diye konuştu.
 
"GENÇLER SİZE EMRETMEYECEĞİZ"
 
"Manifestomuzda size özel yaptığım konuşmayı tekrar etmek istiyorum" diyen Erdoğan, "6 Mayıs'ta İstanbul'da seçim manifestomuzu milletimizle paylaştık. Manifestomuzda gençlerimize özel bir ithamımız vardı. Tekrarllıyorum. Şahlanışımız, yükselişimizsiniz. Erdem, irade ve cesaret ile yükselişimizi, şahlanışımızı siz gerçekleştireceksiniz. Size emretmeyeceğiz, dikte etmeyeceğiz. Sizinle birlikte yol yürüyeceğiz. Size yol açacağız, istihdamımız sizinle büyüyecek. Vizyonumuz sizinle genişleyecek, adalet sizinle yükselecek. Eğitim ve öğretimimizi sizin daha iyi gelişmeniz için geliştireceğiz. Eğitim, öğretim hayatınızın ardından sonra edindiğiniz bilgi, birikim ve tecrübeleri aktarmanız için önünüzü açacağız. Gelin Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi'ni sizinle birlikte hayata geçirelim. Gençlik insanın hayatında bir kere eline geçirebildiği bir fırsattır. Bunu çok iyi değerlendirin. Taşmak için önce dolmak gerekir." dedi.
 
"İLERİDE SİZLER YÜRÜYECEKSİNİZ, MİLLET YÜRÜYECEK ARKANIZDAN"
 
"Ailenize sıkı sıkı sarılın. Arkadaşlarınızı iyi seçin. Arkadaşını söyle bana, senin kim olduğunu söyleyeyim. Spor ile ilişkinizi kesmeyin. Sosyal medya, ve bilgisayarın hayatınızda kapladğı yeri takip ediyorum. Bu bilgilerinizi, birikiminizi, arkadaşlarınız ile ailenizle harmanladığınızda daha da gelişeceğinize inanıyorum. 21 yaşında Fatih olmaya var mısınız? 25 yaşında Kanuni olmaya var mısınız? Böyle bir misyona talip olmak kolay değil. Bu, Osman Gazi'nin 24 yaşındaki devlet kurduğu birikime, Fatih'in 21 yaşında İstanbul'u fethettiği bilgiye sahip olmanız gerektiği anlamına geliyor. 15 Temmuz'da milletimiz yürüdü, sizler yürüdünüz arkamızdan. İleride sizler yürüyeceksiniz, millet yürüyecek arkanızdan."
 
"CUMHUR İTTİFAKI'NIN PARLAMENTODAKİ ZAFERİ BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"
 
"Cumhur İttifakı'nın parlamentodaki zaferi bizler için çok önemli" diyen Erdoğan, "Bu salondakilerin çoğu AK Parti iktidara gelince belki ilkokula bile başlamamıştı. Sizler AK Parti'nin inşa ettiği ülkede büyüdünüz. Bir de babanızın, bizlerin yaşadığı, orta yaşın üzerindeki herkesin yaşadığı ülke var. Bu iki ülke arasında çok fark var. İktidara gelirken milletimize, adalet, sağlık, tarım, dış politikada farklılık olacağı sözünü verdik. Eğitimde Cumhuriyet tarihinin tamamında 343 bin derslik yapıldı. Biz 16 senede 284 bin derslik ilave ettik.  Öğretmen sayımız biz geldiğimizde 526 bindi. Biz buna 584 bin öğretmen daha ilave ettik. 131 üniversiteyi ülkemize kazandırdık. 43 bin öğretim görevlisi ilave ettik. Sporda 278 bin lisanslı gencimiz vardı. Biz 8 milyon 368 bin gencimizi daha lisanslı sporcu yaptık. Biz iktidara gelene kadar TOKİ vasıtası ile 43 bin konut yapılmıştı. Biz buna 817 bin konut ilave ettik. Hastane sayısını 2 kattan fazla artırdık. Şehir hastaneleri ile standartları yükseltiyoruz. Kayseri'de açılış yaptık. Hastanemizdeki cihazların sayısını 2,3 değil, 10 katına çıkardık.Devrim yaptığımız başka bir alan da ulaşımdır. 20 bin kilometro bölünmüş yol ilave ettik. 218 tünel yaparak yolları kısalttık, güvenli hale getirdik. 29 havalimanını yaparak havayolunu, halkın yolu haline getirdik. Biz uçağı sırt üstü yatar seyrederdik. Artık yaşıyoruz. Baraj sayımız 276'ydı, 525 daha ilave ettik." dedi.
 
"Arkadaşlarımızla nasıl bir Türkiye'de yaşamak istediğimizi tartışıyorduk" diyen Erdoğan, "İdeallerimiz, projelere dönüşüyordu. Milletimizin teveccühü ile görev üstlenince de sorumluluk geldi. Benim göreve geldiğimde Ümraniye'de çöplük faciası vardı. Kim vardı o zaman, CHP vardı. CHP pisliktir, çöplüktür, hava kirliliğidir. CHP susuzluktur. İstanbul'a geldiğimde su yoktu, benzin istasyonları gibi su istasyonları kuruluyordu. 180 kilometreden su getirdik, bizden sonra su problemi kalmadı. Sonuçta da 16 yılda 3,5 kat büyüttüğümüz bir Türkiye fotoğrafı çıktı. Tüm insanlık ve ülkemiz için hayaller kurun. Ancak bu şekilde büyük ve güçlü Türkiye'nin inşaasında görev alabilirsiniz. Ben sizden gençlik ateşinizden vazgeçmenizi değil, tam tersi gençlik ateşinizi, aileniz, milletiniz, ülkeniz için daha da harlamanızı istiyoruz. Sizin gibi yol arkadaşlarım oldukça bırakın seçimi, aşılmayacak hiçbir dağ, çözülmeyecek hiçbir sorun görmüyorum." ifadelerini kullandı.

AK Parti'nin merakla beklenen seçim şarkısı: Eroğlu Erdoğanvideo için tıklayın

 

ÖNCE DIŞARIDAKİ  GENÇLERE SESLENDİ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi'nden önce halka hitap etti. Erdoğan'ın açıklamaları şöyle: "Kongre salonu sizleri almıyor maşaallah. Türkiye'nin dört bir yanından partimizin Genel Merkez Gençlik Kongresi'ne gelen siz değerli kardeşlerimi, gençleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Salonda geniş detay konuşmamızı yapacağız. İnşallah 24 Haziran seçimlerinde inanıyorum ki, yapmış olduğunuz hazırlıklarla sandıkları patlatacaksınız. Durmak yok yola devam. Yola çıkarken böyle demiştik. 16 yıl önce böyle demiştik, şimdi yine böyle diyoruz. Sevgili gençler, farklı bir yolculuğun içindeyiz. Aşık Veysel ne diyordu; 'uzun ince bir yoldayım, gidiyorum gündüz gece.' Biz de gideceğiz gündüz gece. Biz bu millete sevdalıyız, aşığız. Biz bu millete sevdamızı, aşkımızı kimseyle mukayese etmeyiz. Niye? Biz yaptıklarımızla ortadayız. Sağlık, eğitim, dış politika, tarımda attığımız adımlarla biz bu ülkeyi 3 buçuk kat büyüttük. Size gelenlere şunu diyin; siz hayatınızda Marmaray, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü yapabildiniz mi? Onlara şunları söyleyeceksiniz, AK Parti iktidarının eseri olmadığı bir yer yok. Biz eserlerimizle konuşuyoruz. Siz neyle konuşuyorsunuz? Başörtülü kızlarımın ellerinden üniversite haklarını aldınız? Bizimle o kapılar yeniden açıldı. Şimdi burada başı açık, başı kapalı kızlarım bir arada oluyor mu? Ne oldu, yıkıldı mı? Ya bunlar kardeş ya. Biz kardeşi kardeş ile barıştırdık. Ayrımcılık yok, biz bütünleştirdik. Onlar ayırdılar, aramızdaki fark bu."

 
"Benim şimdi sizlerden bir ricam var. Nedir o? Bizim rabiamızı biliyoruz değil mi? Biz 81 milyon milleti bir görüyoruz. Neden, bizi yaratan Allah hepimizi bir görüyor da ondan. Biz yaratılanı yaratandan ötürü sevdik. Bakıyorsun birileri ülkemizde bölücülük yaptı. Bunlar bir de parti kurarak, tehditlerle benim Kürt kardeşlerimi sömürdüler. Çukurlar açtılar, Güneydoğu Anadolu'yu atık su kanalları gibi böldüler, parçaladılar. Derslerini verdik mi? Verdik. 'İnlerine gireceğiz' dedim, girdik mi? Girdik. Bu milletin huzuruna kastedenlere buraları zindan ederiz, zindan. Bu vatanı böldürtmedik, böldürtmeyeceğiz."
 
BİNALİ YILDIRIM: "AK PARTİ’NİN ADRESİ SANAL HESAPLAR DEĞİL SANDIKTIR"
 
BAŞBAKAN Binali Yıldırım “Birileri  ‘tamam’ desin dursun sanal alemlerde. Biz ne diyoruz ‘durmak yok’, millet ne diyor ‘durmak yok.’ AK  Partinin adresi sanal hesaplar değil sandıktır” dedi.
 
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım, Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen AK  Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi'ne katıldı. 
 
Başbakan Binali Yıldırım buradaki konuşmasında, 24 Haziran seçimlerinin yaklaştığını anımsatarak “Birileri  ‘tamam’ desin dursun sanal alemlerde. Biz ne diyoruz ‘durmak yok’, millet ne diyor ‘durmak yok.’ Kalkınma için refah için eşitlik, özgürlük için devam diyoruz. Bizim hileli işlerle, katakulliyle işimiz olmaz. Demokrasi sınavı sanal alemde değil sanıktadır, sandığa gidilecek ve sınavı herkes verecek. AK  Partinin adresi sanal hesaplar değil sandıktır. Bugün AK Parti Erdoğan’ı hedefe koyanların adresini milletimiz iyi biliyor. Kandil’den Pensilvanya’dan talimat alıp medet umanların bu hevesleri sandığın içinde kalacak. AK Gençlik yalana değil gönüle dayanır, hakikate dayanır. Ruhunu emperyalistlere kiralayanlara değil ülkesine milletine bayrağına gönül verenlerle birliktedir. Türkiye’nin pırlanta gençliği Türkiye düşmanlarına değil kendi liderine Erdoğan tabidir, liderine sahip çıkacaktır” diye konuştu.
 

 

ETİKETLER