Cumhurbaşkanı Erdoğan Çamlıca Camii'nde incelemede bulundu

05 Ağustos 2018 Pazar - 15:24 | Son Güncelleme : 05 08 2018 - 18:38

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yapımı devam eden Çamlıca Camii'nde incelemelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın korumalarının omuzda taşınabilen Stinger hava savunma füzesi ile aldıkları önlem dikkat çekti.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kısıklı'daki konutundan Çamlıca Tepesi'ne geçti. Burada yapımı devam eden Çamlıca Camii'nde 3 saat incelemelerde bulunan Erdoğan, inşaat  çalışmalarına ilişkin yetkililerden bilgi aldı.
 
 
Erdoğan'a sağlık bakanı Dr. Fahrettin Koca, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy eşlik etti.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapımı devam eden Çamlıca Camii'nde incelemelerde bulunurken, havadan yapılabilecek saldırılara karşı alınan önlemler dikkat çekti. Erdoğan, Kısıklı'daki konutundan Çamlıca Tepesi'ne geçti. Burada yapımı devam eden Çamlıca Camii'nde incelemelerde bulunan Erdoğan için yoğun güvenlik önlemleri alındı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın korumalarının omuzda taşınabilen Stinger hava savunma füzesi ile aldıkları önlem dikkat çekti.
 
 
STINGER NEDİR?
 
Stinger füzeleri karadan havaya atılan ve alçak uçuş yapan uçak ve helikopterleri vurabilen silahlar olarak biliniyor. Omuzdan ateşlenen ve bir kişi tarafından rahatlıkla taşınabilen füze, hedeften yayılan kızılötesi ve mor ötesi ışınlarla hedefe yöneliyor. Stingerler yüksek isabet ve tahrip özelliği gibi sebeplerle kara birliklerinin hava savunmasında önemli bir yere sahip bir silah olarak biliniyor.Füze ayrıca helikopter, her çeşit kara aracı ile kaideye monte edilebilir.
 

ETİKETLER